Уряд підтримав розроблений Мінфіном проект Державного бюджету на 2018 рік та направив документ на розгляд Парламенту
Мінфін розробив бюджет-2018 на основі середньострокової бюджетної резолюції, запровадивши таким чином нову модель бюджетної політики – середньострокове бюджетне планування. Це означає, що в Україні буде передбачувана бюджетна політика, безперервність і наступність бюджетного процесу та ефективний розподіл державних ресурсів.
Бюджет-2018 закладає план розвитку економіки країни на перспективу, тобто орієнтуватися треба на майбутнє, створюючи основу для проведення системних глибоких реформ.
Мінфін формував бюджет на 2018 рік на основі таких принципів: реалістичність, прозорість, збалансованість, своєчасність і, головне, – він дозволяє ефективно використовувати кошти платників податків.
При розробці бюджету 2018 Мінфін змінив фокус бюджетного планування – від утримання бюджетних установ та пустих приміщень – до фінансування послуг. Таким чином уже фінансуються деякі послуги в системі охорони здоров’я та освіти. 
У бюджет 2018 закладено бюджет фінансування всіх основних реформ. Для прикладу, в рамках реформи медицини Мінфін збільшив на 2018 рік видатки на сферу охорони здоров’я на 11%.
Крім того, починаючи з 2018 року Мінфін запропонував перейти від утримання наукових установ до замовлення державою пріоритетних для суспільства наукових досліджень. На це буде спрямовано 500 мільйонів гривень.
В рамках реформи освіти видатки зведеного бюджету фінансування цієї сфери у 2018 році збільшуються на 18%, що більше, ніж у 2017 році майже на 34 мільярдів гривень.
Зокрема, на підтримку проекту «Нова українська школа» враховано видатки у сумі 1,8 мільярдів гривень, які будуть спрямовані на покращення якості середньої освіти. Також у 2018 році планується подальше збільшення заробітної плати вчителям на 25%, на що враховано додатково майже 6,7 мільярдів гривень.
У держбюджеті на 2018 рік також передбачено ресурс на проведення пенсійної реформи. Обсяг асигнувань, що спрямовується до Пенсійного фонду, збережено на рівні 2017 року у сумі 141,3 мільярдів гривень.
Крім того, у бюджет 2018 Мінфін заклав кошти на проведення масштабної реформи ДФС. Це кошти підуть, зокрема, на оновлення матеріально-технічної бази, на підвищення заробітних план працівникам.
Ключові факти про держбюджет на 2018 рік:
·      ВВП +3%
·      Інфляція +7%
·      Дефіцит бюджету 2,4% ВВП (77,9 мільярдів гривень)
·      Доходи зведеного бюджету зростуть на 15% і вперше перевищать 1 трильйонів грн.
·      Уряд не підніматиме податків, доходи збільшаться за рахунок економічного зростання.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Теґи:   
554 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пятнадцять − 3 =