Аби не допустити поширення збудника захворювання африканської чуми свиней, на Рівненщині вживатимуть жорстких заходів з його локалізації та ліквідації. З цією метою в облдержадміністрації відбулось засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії під керівництвом першого заступника голови ОДА Юрія Приварського.

2000

Участь у засіданні взяли заступник директора департаменту – начальник управління державної інспекції Держветфітослужби України Микола Білоус та заступник Директора Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи Олег Неволько.

Так, начальник управління ветеринарної медицини в Рівненській області Володимир Лазарчук доповів, що 2 липня в урочищі «Підкозли» мисливських угідь Дубровицького району було виявлено двох мертвих диких кабанів. Експертиза виявила захворювання – африканську чуму свиней.

Нині лісовий масив навколо урочища «Підкозли» оголошено карантинною зоною. Ветеринарні та єгерські служби щоденно обстежуватимуть територію, а на виїзді з лісового масиву встановлено два карантинні ветеринарно-міліцейські пости. Найближчим часом територію прочистять бригади мисливців, а усі відстріляні тварини будуть спалені.

До того ж у Дубровицькому районі заборонено торгівлю живими свинями, м’ясом з них, а також іншими продуктами тваринництва на ринках.

«Будемо вживати жорстких заходів, аби локалізувати хворобу. Якщо африканська чума свиней розповсюдиться по Рівненщині – це будуть катастрофічні збитки, як для сільгосппідприємств, так і для економіки області. Адже усі підозрілі до захворювання тварини знищуються», – наголосив Юрій Приварський.

Відтак перший заступник голови ОДА акцентував увагу причетних служб та керівників РДА на чіткому та оперативному виконанні заходів щодо профілактики, недопущення поширення та ліквідації захворювання: «Часу у нас немає, потрібно діяти – швидко та ефективно, у тому числі ветеринарним службам сусідніх районів».

Так, додатково визначено зони контрольного нагляду. Окрім Дубровиччини сюди увійшли території Зарічненського, Володимирецького, Рокитнівського та Сарненського районів.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у“Новинах по-рівненськи”:

У зв’язку зі смертю бійця АТО на Кореччині три Дні жалоби

«Літня читальня» для рівнян та гостей міста

У Рівному стартував грандіозний Арт-Пікнік Слави Фролової

Учасники АТО на Рівненщині вже отримали 214 земельних ділянок

На Рівненщині прокурора спіймали на “хабарі”

На Рівненщині чоловік загинув у ДТП на дворі храму

Покладена довіра на генерал-полковника Василя Грицака має бути виправдано ефективними спецопераціями СБУ

tomat_green-01

622 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + 19 =