Сьогодні в обласній раді проходить фахова майстерня «Секторальні реформи, як невід’ємна складова процесу децентралізації: бюджетна політика» за участі представників обласної та районних рад Рівненщини. Привітав учасників зустрічі та побажав плідної роботи голова обласної ради Олександр Данильчук.
Програма навчань передбачає обговорення особливостей формування та виконання місцевих бюджетів, фінансових переваг і додаткових ресурсів для ОТГ. Також учасники зустрічі обговорили  бюджетну політику на 2018 рік, делеговані повноваження та форми співробітництва територіальних громад і загрози для місцевих бюджетів.
Захід проходить в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується Асоціацією міст України у партнерстві з Українською асоціацією районних та обласних рад.
У ході роботи розглянули різні секторальні реформи. Щодо освіти, то з’ясували – що коштів не вистачає, адже роботу не педагогічного складу нині фінансують з коштів місцевих бюджетів.  Водночас люди стурбовані реформами, які відбуваються у галузі освіти – дітей у школах мало, щоб довозити їх у більші школи за 20-30 км то заважають погані дороги.
Медина реформа також спричинила жваве обговорення. Адже лікарі не хочуть їхати працювати у села на низьку зарплатню. Тому медицина на селі ледь дихає –  переконані представники районів. Однак мають надію на заплановані 4 млрд.грн на розвиток сільської медицини.
Однак зміни у земельному законодавстві присутніх порадувалим. Адже нині вже розпочався процес передачі земель за межами населених пунктів у власність ОТГ.
Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ Асоціації міст України

 

270 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

чотирнадцять + девятнадцять =

НОВИНИ