Усі 84 свиногосподарства Рівненщини працюють у закритому режимі, повідомили в службі ветеринарної медицини Рівненщини. Аби не допустити потрапляння африканської чуми свиней в область, ветеринари постійно здійснюють контроль і нагляд за такими господарствами.

Окрім того, фахівці ветеринарної служби проводять вакцинацію тварин проти класичної чуми, як у господарствах, так і у населення. За рік щеплюється більше 300 тисяч голів свиней. Також проводяться моніторингові дослідження матеріалів від домашніх та диких свиней на АЧС.

Такі попереджувальні заходи вкрай необхідні, розповіли ветеринари. Адже наша область межує з Білорусією, котра входить до країн Митного союзу. Разом з тим, цьогоріч на території РФ зафіксовано 61 випадок африканської чуми свиней, а в Україні вогнища хвороби вже є на Луганщині та Чернігівщині.

Дане захворювання – небезпечне, стверджують фахівці. Оскільки вакцини відсутні, а ті, що науковці пропонують, не дають бажаного результату. Майже усе поголів’я свиней, що захворіло, гине. А підозрілі до захворювання тварини знищуються.

Аби не допустити занесення збудника африканської чуми свиней в своє господарство, потрібно:

– перш за все, утримувати тварин ізольовано, унеможливлюючи контакт з дикими свинями та доступ сторонніх осіб;

– у разі захворювання, загибелі свиней або виявленні трупів диких кабанів негайно повідомити ветеринарного спеціаліста державної установи ветмедицини;

– не використовувати боєнські та харчові відходи для годівлі тварин;

– не купувати м’ясо та м’ясні продукти на стихійних ринках;

– перебуваючи в РФ, Білорусії не привозити із собою м’ясних продуктів зі свинини.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

561 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пятнадцять − чотири =

НОВИНИ