Для ефективності професійного навчання у Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості активно впроваджують нові форми підготовки слухачів за різними професіями. Один із таких напрямів роботи – дуальна форма навчання. Навчальний заклад долучився до Всеукраїнського експерименту щодо впровадження елементів дуальної форми професійно-технічного навчання слухачів.
Шеф-кухар, співвласник популярної рівненської кав’ярні LOCK Олександр Медведь поділився: «Такий шлях підготовки професійних кадрів особливо зручний та на часі, адже не потрібно буде окремо навчати нових робітників, адаптувати їх до особливостей нашого закладу. Уже під час виробничого навчання слухачі навчального закладу працюють на реальних робочих місцях, вливаються у наш колектив, вивчають особливості нашої кухні».
Семеро слухачів РЦПТО ДСЗ, направлених на навчання за професією «Кухар» Рівненським міським центром зайнятості, Рівненською, Здолбунівською, Гощанською, Березнівською районною філією Рівненського ОЦЗ, впевнено демонструють готовність до виконання складних замовлень. Сьогодні їхнє завдання – страви від шеф-кухаря. Необхідно максимально акуратно та точно слідувати рецептурі, зберегти стиль подачі та підтвердити смакові якості. Як коментує старший майстер РЦПТО ДСЗ Майя Сульжик, слухачі з роботою справляються. Усі прагнуть вдосконалення, пізнають багато нового, залюбки навчаються. До того ж, Олександр Медведь працює із групою у якості майстра виробничого навчання, збагачуючи досвід кухарів-початківців цінними знаннями.
Заступник директора РЦПТО ДСЗ Оксана Зигалова зауважує: «Відповідно до Наказу МОН за №473 від 2018 року Рівненський ЦПТО ДСЗ включено до переліку закладів профтехосвіти для впровадження елементів дуальної форми навчання за 5-ма професіями: токар, електрозварник ручного зварювання, швачка, кухар, продавець продовольчих товарів. Отож, разом із представниками роботодавців працюємо над розробкою відповідних методичних рекомендацій, укладаємо тристоронні угоди (ЦПТО – безробітний – підприємство), постійно вивчаємо попит на робітничі професії».
Дуальна освіта – це поєднання роботи і навчання, коли кваліфікованого робітника навчальний заклад готує разом із підприємством і для підприємства. Слухач проходить виробниче навчання безпосередньо на реальному робочому місці. Компанія визначає потрібні їй професії і співпрацює із навчальним закладом.
Місія служби зайнятості – всебічно сприяти працевлаштуванню громадян, навчати та перекваліфіковувати зареєстрованих безробітних, активно взаємодіяти із роботодавцями заради досягнення двосторонньої мети – висококваліфіковані кадри для вітчизняних підприємств та робота для безробітних.
Повідомляє Діна Мазуркевич, РЦПТО ДСЗ
668 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 + десять =

НОВИНИ