фото ілюстративне з мережі Інтернет

фото ілюстративне з мережі Інтернет

Три заяви про вчинення шахрайських дій надійшли 12 січня до поліції області. Двох жінок із Рівненщини та чоловіка зі Львівщини за традиційними схемами ошукали загалом на 91 тисячу гривень. 
Після того, як перерахувала майже 40 тисяч гривень за виграш автомобіля на рахунок невідомих осіб, аферисти приголомшили її зізнанням: «Вибачте, та ви мали справу із шахраями». 
Наприкінці минулого року жителька Рівненського району отримала повідомлення про виграш автомобіля. За невелику символічну суму їй пропонували отримати авто, яке коштує у сотні разів дорожче. Спочатку довірлива пенсіонерка перерахувала на рахунок аферистам 23 тисячі гривень. Після цього зловмисники на деякий час припинили спілкування із потенційною жертвою, зіславшись на оформлення документів.
Та кілька днів вони знову вийшли на зв’язок та повідомили, що для отримання омріяного подарунка залишилося сплатити лише 17 тисяч. Після останньої фінансової транзакції жінка отримала смс: «Любове, вибачте, але ви мали справу із шахраями». Зневірена пенсіонерка звернулася до поліції, адже віддала аферистам усі свої заощадження.
До 38-річної рівнянки зателефонував невідомий, представившись правником банку. Заволодівши довірою, він випитав дані про кредитну картку, зокрема і CVVкод, який слугує для підтримки платежів та інші реквізити. У результаті жінка позбулася близько тисячі гривень.
В аналогічний спосіб шахраї заволоділи 50 тисячами гривнями з рахунку 50-річного жителя Львівської області. Телефонний дзвінок від невідомого чоловіка застав його у дорозі поблизу Рівного. Псевдобанкіри провели дванадцять незаконних операцій, аж поки на зв’язок із потерпілим не вийшли дійсні менеджери фінансової установи та не заблокували його рахунки.
За фактами шахрайства у поліції проводять досудові розслідування за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України.
Поліцейські звертаються до громадян не довіряти таким телефонним дзвінкам і про подібні випадки одразу повідомляти в поліцію на цілодобову телефонну лінію «102»! Пам’ятайте, що працівники банку не телефонують до клієнтів та не випитують особисту чи будь-яку іншу фінансову інформацію. 
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
590 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + пять =

НОВИНИ