парфуми1

пісочницяЯке дитинство без пісочниці? Пасочки, відерка, пісочні замки… Пісок в одягу та волоссі… Між тим, часом таке пісочне дозвілля може принести чимало проблем.
— Справді, пiсок — чудовий матерiал для розвитку дiтей рiзного вiку: вiд немовлят до дошкiльнят, проте аж нiяк не всi мами знають, якi небезпеки він приховує, — застерiгає Мар’яна Миронюк. Лікар-паразитолог. — Адже у пiсочницi можна заразитися гельмiнтами щонайменше трьох видiв: гостриками, аскаридами i  токсокарами. Потрапивши в органiзм дитини, кишковi паразити викликають токсикологiчнi розлади, запалення лiмфатичних вузлiв, анемiї та алергiї, розлади травлення, пiдвищену температуру.
— То малят краще взагалi не пускати до пiсочницi?
— До тих, що на дитячих майданчиках і якi не пильнують, — не варто. Тут можна легко набратися хвороби, бо до них мають доступ бродячi тварини, а люди кидають недопалки, пляшки та iнше смiття.
Якщо малюк усе-таки бавиться з пiском, важливо пояснити йому, аби пiд час гри не брав до рота рук та iграшок. А пiсля забави потрiбно обов’язково добре помити руки, перебрати дитину в чистий одяг i вимити взуття. Якщо ж дитина має подряпини чи рани на тiлi, вiд iгор з пiском краще взагалi вiдмовитися.
— А якою має бути безпечна пiсочниця?
— У нiй пiсок повиннi мiняти кожнi два тижнi, а на нiч їх обов’язково мають закривати, щоб собаки й коти не лазили. Також перiодично пiсок слід поливати окропом, щоб знищити небезпечнi яйця гельмінтів. Зокрема, так мають діяти у дитсадках.
Найчистiшу пiсочницю можна створити лише власноруч на присадибнiй дiлянцi. Для цього пiсок купують у магазинi для садiвникiв. Перш нiж висипати його у пiсочницю, просіюють, щоб видалити з нього камiння та iншi стороннi предмети. А далi регулярно мiняють та чистять. Можна його також прожарювати.
— Чи можна якось уберегтися вiд зараження паразитами, якщо дитина час вiд часу бере до рук пiсок у дворi?
— Можна давати дитинi лiки для профiлактики глистiв. Однак це — лише після консультації лікаря, адже всi антиглиснi медичнi препарати дуже токсичнi!
Загалом, головне правило у боротьбі з глистами — неухильне дотримання усiма членами сiм’ї правил особистої гiгiєни: мити руки пiсля повернення з вулицi, пiсля контакту з хатнiми тваринами, перед їдою; добре мити овочi та фрукти; берегти їжу вiд тарганiв, мух та iнших комах.
Є також звичайнi, народнi способи профiлактики, якi ще нiкому не зашкодили. Маю на увазi насiння гарбуза, настоянку полину, подорожника. А от виводити глисти за допомогою пижма та чистотiлу — не рекомендую. Цi рослини отруйнi, тому їх використовувати для дiтей протипоказано!
Джерело: dobryjlikar.com
1 743 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

два × 5 =