парфуми1

туризмЗ 11 червня 2017 року набуває статус Безвізового режиму між Україної та Європейським Союзом, що дозволить громадянам України перетинати міждержавні кордони без попереднього звернення до посольства для отримання дозволу.
Однак  міжнародні переїзди несуть певну небезпеку для здоров’я людини. Тому, завідувач санітарно-карантинним відділом Комов О.Д. Державної установи “Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” посилаючись на  книгу “International Travel and Health», яку  2012 році видала ВООЗ, розповів рівнянам, як під час подорожей звести ризики для здоров’я до мінімуму:
Кількість міжнародних подорожей, що здійснюються за професійними, соціальними, рекреаційними і гуманітарними мотивами, стає дедалі більше. Все більше людей здійснює переїзди на великі відстані з усе більшою швидкістю. Таким чином, мандрівники схильні до дії широкого спектра незвичних факторів, що впливають на здоров’я. Проте фактори ризику в більшості випадків можна звести до мінімуму шляхом ретельного дотримання запобіжних заходів.
Згідно зі статистикою Всесвітньої організації з туризму, в 2010р. кількість міжнародних  подорожей у справах бізнесу, з метою дозвілля та ін. досягло 940 млн. Очікується, що сило пасажирів, що здійснюють міжнародні переїзди до 2020 р досягне 1,6 млрд.
Небезпека міжнародних переїздів для здоров’я залежить від типу транспортного засобу і стану мандрівника. На стан мандрівника впливає зміна висоти, вологості, температури і мікрофлори середовища, що призводить до порушення самопочуття. Подорож в регіони, де забезпечені відповідні житлові умови, гігієнічні і санітарні стандарти, медична допомога і якісне водопостачання, не представляє серйозного ризику для здоров’я, якщо мандрівник не страждає хронічними захворюваннями.
Навпаки, подорожі в області з поганими житловими, де не дотримуються гігієнічні і санітарні заходи, недоступна медична допомога і відсутність якісне водопостачання, можуть серйозно погрожувати здоров’ю мандрівника. Для оберігання від захворювань в цих умовах потрібні серйозніші заходи профілактики. Попередження уряду слід сприймати серйозно, оскільки вони можуть мати певні наслідки для подорожей і для страхування.
На ризик, пов’язані з подорожжю впливають наступні чинники:
тип транспортного засобу;
пункт призначення;
тривалість подорожі, пора року;
житлові умови, гігієна харчування і санітарно-профілактичні заходи; –
поведінка мандрівника;
початковий стан здоров’я мандрівника.
При плануванні подорожі необхідно враховувати потенційний ризик і розуміти, як краще всього зберегти здоров’я і знизити ризик зараження інфекційними захворюваннями. Розуміння мети візиту і типу планованої подорожі грає ключову роль при визначенні пов’язаних із здоров’ям ризиків. Поведінка людини теж має важливе значення. Незалежно від місця призначення і типу транспорту важливо, щоб мандрівник був обізнаний про ризик нещасних випадків під впливом алкоголю або наркотиків, особливо при використанні автомобільного транспорту і під час зайняття спортом.
Мандрівникові потрібний набір медикаментів для надання медичної допомоги в усіх можливих ситуаціях на час усієї подорожі. Гігієнічне приладдя слід мати при собі в кількості, достатній для усієї подорожі, якщо немає упевненості в їх доступності в місці призначення. До них відносяться засоби по догляду за зубами, очима (включаючи контактні лінзи) і шкірою, а також предмети особистої гігієни, у тому числі лужне мило для промивання ран, підозрілих на зараження сказом.
Від медичних працівників і фахівців з туризму мандрівники можуть отримати детальну інформацію і рекомендації, що дозволяють запобігти проблемам із здоров’ям під час перебування за кордоном. Проте мандрівникам необхідно прийняти на себе відповідальність за своє здоров’я і благополуччя, а також за попередження зараження інфекційними захворюваннями.
Основні обов’язки мандрівника :
рішення про здійснення подорожі;
оцінка  пов’язаного з ним ризику;
звернення за консультацією до фахівця за певний час, переважно за 4-8 тижнів     до від’їзду;
дотримання рекомендацій з вакцинації і прийому препаратів, а також другтх     профілактичних заходів;
ретельне планування поїздки;
наявність індивідуальної аптечки і вміння нею користуватися;
дотримання заходів профілактики захворювань до подорожі, в час і після нього;
отримання дозволу лікаря на використання препаратів, отриманих по рецепту, шприців і інших медикаментозних засобів;
турбота про стан здоров’я і благополуччя дітей;
дотримання обережностей відносно передачі інфекційних захворювань іншим людям під час подорожі і після нього;
надання повної інформації про подорож і усі захворювання під  час і після подорожі;
повага до країни, в яку здійснюється подорож, і її населення;
ухилення від незахищених сексуальних контактів, відповідальність відносно сексуальної поведінки.

Усім  безпечних подорожей!

552 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

три × один =