18 жовтня 2015 року Ротаракт клуб м. Рівне  вп’яте відвідав Тучинський геріатричний пансіонат у рамках щорічного проекту по підтримці літніх людей. На даний момент у закладі перебуває близько 100 осіб, котрі лишилися одні у силу певних життєвих обставин і живуть гуртом у пансіонаті.

Кожен з мешканців має свою доволі складну долю – хтось залишився сам, хтось став жертвою «чорних ріелторів», когось віддали власні діти… Проте навіть у такій ситуації, старенькі тримаються жваво, намагаються радіти життю та щедро ділитися своєю мудрістю та досвідом з молодшими поколіннями.

fMBiI4dPgkk

Традиційно для мешканців геріатричного пансіонату ми організували невелику концертну програму, солодкий стіл та передали речі, надані небайдужими людьми. Цього разу своїм чарівним голосом порадувала Катерина Приндюк, яка подарувала чудові українські народні пісні, сучасні пісні української естради та класику зарубіжної сцени. Також старими добрими піснями на патріотичну тематику під гітарний акомпанемент порадували учасники Ротаракт клубу м. Рівне. Старенькі з радістю підспівували знайомим мотивам, танцювали та щиро дякували за короткий екскурс в молодість, запалювали танцями.

ehAn_6VptkwV4Im3KmYYisE4SK83CwVX0

Після цього члени Ротаракт клубу також виконали скорочену програму у корпусі з лежачими людьми та кожному роздали солодощі та фрукти.

qOxvNgppGp0

Відвідини геріатричного пансіонату в с. Тучин лишило по собі змішані почуття. З одного боку ми зустріли багато дійсно мудрих, інтелігентних людей з величезним багажем знань та життєвим досвідом, соціальною активністю в межах свого закладу, а з іншого боку – дуже шкода, що дуже часто спілкування та взаємодія проходить лише з працівниками пансіонату, котрі, звісно, намагаються поліпшити умови проживання літніх людей. Проте існує гостра потреба у спілкуванні з зовнішнім світом – люди поважного віку завжди з радістю зустрічають гостей, так чекають на живу взаємодію.

yaA8Nm41_EsWu3IbB5NlAA

На превеликий жаль, Україна —не Європа, ні в плані менталітету, ні за рівнем соціального захисту населення. Проте дуже хотілося б зламати стереотип про будинок пристарілих як «місце доживання віку», і перетворити його на місце насолоди поважним віком, і відпочинку.

of-uc2_5utMdmEePy4RUzsDEfG2PDqalw5_TXfdkZ_D41F0W68NcRBk_swzFpW5SJs_PDNhXrNal8

Наступну поїздку плануємо на зимові свята. Будемо раді допомозі волонтерів у приготуванні програми. Також про інші потреби закладу можна дізнатися безпосередньо там +380 (3650) 92175.

Тетяна Карцева, Ротаракт клуб м. Рівне

tomat_green-01

969 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 − сім =