Асоціація міст України  підготувала  практикум  для міських голів із застосування в практичній роботі органів місцевого самоврядування Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

osbb

Найбільше практичного досвіду безумовно має обласний центр – Рівне. Адже ОСББ тут почали створювати вже давно.

Нині у Рівному офіційно зареєстровано 228 ОСББ. Цьогоріч очікують поповнення, адже мешканці будинків бачать переваги таких об’єднань, та й закон змушує пришвидшити цей процес до 1 липня. 

Міський голова Рівного Володимир Хомко  поділився досвідом з учасниками зустрічі, як підтримувати такі  обєднання. Перші співфінансування починали за програмою 80  на 20. Тобто більшу частину робіт оплачують з місцевих коштів, і лише 20 відсотків мешканці збирають самі. Люди самостійно обирають роботи , які необхідно проводити у будинку,  і  їх виконавця. 

Однак представники районних центрів кажуть – оскільки у містечках  більшість будинків із малою кількістю квартир 8-16, то чи буде таке ОСББ спроможним. Відтак мешканці не поспішають брати на себе відповідальність і  уникають створення ОСББ.

Натомість фахівці роз’яснили  – об’єднуватись можна і по кілька будинків. Водночас нагадали, якщо мешканці не створять ОСББ, то їм призначать управителя. Але і тут не все просто. Рівне – як обласний центр вже має кілька управлінських компаній які вже поступово починають працювати, тоді як у містечках та селищах  вони просто відсутні.

 Учасники практикуму – керівники органів місцевого самоврядування, що з’їхалися до Рівного з усієї області – поставили  чимало запитань організаторам.  Адже те що у Рівному працює вже давно,  у райцентрах тільки починають запроваджувати. Про це повідомили в Офісі реформ в Рівненській області, АМУ

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Як підготувати рівнянок до літа знають у «GOLDEN LADY»

Роман Марчук розповів рівнянам про усі тонкощі мистецтва татуювання.

У Рівному спецкор телеканалу «2+2» читатиме лекцію

Щоб медиків не скорочували депутати Рівненщини звернулися до Кабміну

На Рівненщині перевиконали план посадки лісу

Депутати відмовили підприємствам у наданні надр з покладами бурштину на Рівненщині

ЖИТЕЛІ РІВНЕНЩИНИ ЗДАЛИ ДО ПОЛІЦІЇ ОБЛАСТІ 169 ОДИНИЦЬ ЗБРОЇ

У Рівному пройшов фестиваль ранкової зарядки до Міжнародного дня спорту

У РІВНОМУ ВИКРАЛИ ЩЕ ОДИН АВТОМОБІЛЬ

7 місць незаконно видобутку бурштину прикордонна авіація зафіксувала на Рівненщині та Житомирщині (ВІДЕО)

Теґи:
637 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

тринадцять + двадцять =