жінкаУкраїнським жiнкам катастрофiчно не вистачає фолiєвої кислоти. Про це заявили  спецiалiсти харчування. За їх словами, йдеться про один iз найважливiших елементiв для жiночого органiзму, нестача котрого призводить до важких наслiдкiв.
– То чому медики вважають ситуацiю з нестачею фолiєвої кислоти
загрозливою для здоров”я жiнки?
— Бо йдеться про вкрай важливий компонент, котрий контролює процес кровотворення, зменшує ризик розвитку в органiзмi жiнки важких захворювань. Зокрема мова про атеросклероз та злоякiснi новоутворення. Тодi як нестача фолiєвої кислоти збiльшує ризик появи в першу чергу новоутоворень молочної залози. А якщо мова про вагiтних жiнок, то потреба органiзму у фолiєвiй кислотi
збiльшується вдвiчi. За iнших умов зростає ризик появи вроджених вад у дитини, – говорить Олег Швець, головний дiєтолог МОЗ України.
Невже українкам справді бракує фолiєвої кислоти?
— Згiдно з нормою, визнаною в нашiй країнi, фiзiологiчна потреба у фолiєвiй кислотi становить 200 мiкрограмiв на добу. Хоча у свiтi ця норма є вдвiчi бiльшою. Так от, згiдно з результатами дослiдження, близько половини жiнок в нашiй країнi не отримує навiть 200 мiкрограмiв. Тож мова про доволi загрозливу ситуацiю.
Якими є тривожнi симптоми?
— Якщо жiнка потерпає вiд загальної слабкостi, запаморочень, якщо погiршився стан шкiри, волосся й нiгтiв, це свiдчить про анемiю. А саме анемiя є проявом нестачi фолiєвої кислоти. Окрiм цього можна здати аналiз кровi на вмiст фолiєвої кислоти (коштує 100 — 200 гривень).
Як можна виправити ситуацiю?
— В рацiонi жiнки обов”язково мають бути злаковi, страви з м”яса, горiхи, фрукти й овочi (капуста, салат, шпинат). Окрiм варто зуживати мультивiтамiннi комплекси чи препарат, що мiстить фолiєву кислоту. Потрiбно дбати про власне здоров”я, тому раджу, аби в день ваш органiзм отримував близько 400 мiкрограмiв необхiдного компоненту, а вагiтним жiнкам цю норму слiд збiльшити вдвiчi. До речi, передозування цим компонентом неможливе.
Джерело: http://dobryjlikar.com
1 069 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 9 =

НОВИНИ