парфуми1

сміттяПостійна комісія Рівненської обласної ради з питань екології, природокористування, охорони навколишнього середовища та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи на чолі із Володимиром Валявкою рекомендувала головам районних та міських рад більш прискіпливо ставитися до питання збору та захоронення твердих побутових відходів.
Також екологічна комісія слідкує і за станом експлуатації полігонів твердих побутових відходів Рівненщини. Так, за звітними даними, протягом 2016 року в області утворилося 1021,2 тис м3сміття, що становить 176,4 тисячі тонн. 72,2% сміття від указаного об’єму було захоронено на сміттєзвалищах області, 1,5% відправлено на заготівельні пункти вторинної сировини, 21,1% – на заводи переробки. На території області обліковано 334 полігони, з них сім звалищ уже не діючі. Найбільшим полігоном для захоронення ТПВ є рівненський, котрий діє з 1959 року та прийняв 5337,2 тисячі тонн, що складає 95,8% від його проектних потужностей.
«Бачимо, що ситуація зі збором та утилізацією сміття в області досить непроста: більшість полігонів вичерпують свої проектні потужності, або вже перевантажені, як от у Млинові, Дубні та Вараші. Тому під час одного із засідань комісії було вирішено розробити рекомендації для органів місцевого самоврядування стосовно своєчасного збору та вивезення до місць захоронення побутових відходів. Мета таких дій – акцентувати увагу на проблемах захоронення сміття, запобігти санітарному забрудненню територій та поширенню інфекційних хвороб, що надзвичайно актуально у спекотну пору року», – зазначив голова комісії Володимир Валявка.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Теґи:
623 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

два × чотири =