16_11_1_Рибну галузь реформують. Як зазначив Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, на розгляд Кабміну подано ряд нормативно-правових актів щодо реформування галузі, зокрема, нових правил рибальства, нових підходів до промислового вилову тощо. За його словами, Уряд підтримав пропозиції і вже незабаром в Україні з’явиться рибний патруль.

У свою чергу, Голова Державного агентства рибного господарства України Ярема Ковалів, зауважив, що на даний момент рибінспекція працює неналежним чином. Причиною цього, за словами Яреми Коваліва, є низька заробітна платня та слабке матеріально-технічне забезпечення.

«Все це можна змінити тільки провівши структурну, комплексну реформу органів рибоохорони. Тому сьогодні на розгляд Кабінету Міністрів були подані пропозиції щодо ліквідації діючих органів та створення нового рибного патруля»,- повідомив він.

До нового органу працівників набиратимуть виключно на конкурсних засадах. Крім того, вони проходитимуть курс навчання, після якого буде атестація. Зарплатня нових рибних інспекторів складатиме від 4 до 6 тисяч гривень.

Новий патруль запрацює з 2016 року. Пілотний проект набору працівників, забезпечення їх новими човнами, приборами нічного бачення, біноклями тощо розпочнуть з Києва і Київської області.

Крім того, планується і проведення дерегуляції рибної галузі. Зокрема, для промислового вилову не потрібно звертатися кілька разів до агентства, достатньо буде одного дозволу.

Не планується запроваджувати плату за любительські лови.

 Інфографіка: Реформування рибного господарства

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА

tomat_green-01

520 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

6 + дванадцять =