Найактуальніші проблеми міста Рівного аналізувати та вирішувати взялися громадські активісти, місцеві політики, експерти різних галузей та представники влади за допомогою нової ініціативи «Дорожня карта реформ Рівного». 13 травня відбулася перша зустріч учасників, на якій визначили найбільш актуальні проблеми міста, які можна вирішити на місцевому рівні.
Усі проблеми, які були озвучені під час мозкового штурму, організатори поділили на основні групи, а також визначили модераторів цих груп. Це зокрема: економіка (Олексій Муляренко), освіта (Ольга Ільчук), охорона здоров’я та соціальні послуги (Юрій Лазаревич), врядування (Андрій Токарський), транспорт та містобудування (Руслан Шевчук), культура та туризм (Олександр Харват), безпека (Дмитро Якимець), енергоефективність (Юрій Буратчук).
Організатор проекту Святослав Клічук вважає, що успішність «Дорожньої карти реформ» буде залежати від фахового рівня підготовки людей, які долучатимуться до обговорення проблем міста Рівного:
«Цей шанс, ті можливості, які у нас є у цей час дуже обмежені, якщо ми їх використаємо неефективно, то другого шансу може не бути. Тому ми громадськими активістами вирішили, що чому б нам не зібратися і не обговорити проблеми, які реалізуються у «Дорожню карту реформ Рівного». За основу взятий «Реанімаційний пакет реформ». Щось подібне хотілося зробити у Рівному».

1

Голова «Рівненського громадського контролю» Дмитро Якимець став одним з найактивніших учасників обговорення, запропонувавши одразу чотири проблеми міста Рівного, які потребують системного вирішення: безпека громадян у місті, транспортна проблема (впровадження «Єдиного квитка»), відсутність єдиної стратегії розвитку культури Рівного та відкритість роботи міської ради. Звернув він також увагу на недоліки дошкільної освіти, зокрема, зауважив, що батьки дітей дошкільнят через неузгоджену роботу дитячих садків і ремонти протягом літнього часу не знають куди подіти дітей протягом такого періоду і запропонував встановити чіткий графік і налагодити безперервне перебування дітей в садках. Очолив Дмитро Якимець групу за напрямком безпеки (муніципальна міліція, програма безпечного міста) і перше засідання відбудеться 15 травня о 17.30 у приміщенні «Рівненського громадського контролю». Долучився також голова РГК до кожної робочої групи «Дорожньої карти реформ»:
«Дуже добре, що цей процес започатковано. Я переконаний, що ця дискусія фахова, професійна, тут є громадські діячі, і експерти, і політики, вона призведе до того, що перед містом постане цілий ряд завдань, які просто треба буде втілювати у життя. Хоч у нас є Стратегічний план розвитку міста, але він носить дещо формальний характер і у тому є біда. Якщо тут, сьогодні, у наступні дні роботи будуть виникати ідеї, які зможуть бути елементами стратегії міста – це буде чудово тому, що вони зароджуються знизу, а не навпаки. Весь цей рух, який йде знизу щодо ідей, бачень, проблем міста – це все той масив, який треба обробити і «видавати на гор»а, як результат, елемент певної стратегії міста. «Рівненський громадський контроль» активно долучається, ми всіляко підтримуємо ці речі. Більше того, ми вважаємо, що саме на це потрібно звертати найбільшу увагу. Адже тут може зародитися те зерно, яке необхідне для нашого міста».

Про це повідомляє “Рівненський громадський контроль”

424 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 + 1 =