LByx4sFaIKs5 років у складі етно-гурту «Дуліби», ще з дитячого садочку на сцені і усе своє свідоме життя з любов’ю до народної пісні – усе це про рівненську співачку Ріту Рагімову. Молода та успішна рівнянка розповіла сайту «Новини по-рівненськи» про свій кар’єрний ріст, нерозуміння оточуючих та поділилась планами на майбутнє.
– Доброго дня Ріто, розкажіть, будь ласка нашим читачам, як почалася ваша співоча кар’єра?
– Доброго дня. Моя любов до пісні проявилася ще в дитинстві. Дуже любила співати на ранках в дитячому садочку, а в школі активно брала участь у концертах, будучи учасницею вокальної студії Оксани Гончаренко “Золотий мікрофон “. У 9 років батьки привели мене в Палац дітей та молоді в Етнокультурний центр “Веснянка”, керівником якого є Віктор Ковальчук. Проспівавши в цьому чудовому колективі декілька років, я зрозуміла що моє життя і майбутня професія буде пов’язана тільки зі співом, а точніше з народною піснею, яка по суті супроводжувала мене з раннього дитинства. Пізніше, я без роздумів вирішила вступити до Рівненського державного гуманітарного університету на факультет музичного мистецтва, кафедру “музичного фольклору”. При кафедрі співала в чудовому фольклорному ансамблі “Волиняни”, керівником якого є Людмила Гапон, а також сольно, дуетом і в тріо, за шість років мого навчання і такого маленького творчого життя у цьому інституті, полюбила цю справу ще більше.
– А як стали учасником нинішнього музичного проекту?
– Ще будучи студенткою мене запросили співати на деякий час у етно-гурт “Дуліби” на декретне місце однієї з учасниць. Та надалі, так сталося, що керівник , ідейний засновник і продюсер етно-гурту «Дуліби», а сьогодні і директор Рівненської обласної філармонії – Микола Орешко в якийсь момент, вирішив оновити творчий склад “Дулібів”, і мені пощастило стати солісткою гурту на офіційних засадах. Таким чином, разом з колегою по сцені солісткою Світланою Юзюк вже 5 років ми є невід’ємною вокальною частинкою етно-гурту «Дуліби».

DVC-zPqspBk– Яке ваше творче кредо?
– «Сучасне життя автентичній українській пісні» – адже ми з любов’ю ставимося до нашої національної музичної спадщини і вважаємо збереження та демонстрування унікальних зразків фольклорного скарбу справою свого життя. 10 листопада 2015р., в нас відбувся сольний концерт до 10-річчя від дня створення етно-гурту “Дуліби”. Був аншлаг. В такі моменти стає зрозуміло, що всі труднощі, хвилювання, творчі зусилля не марні. Радісні обличчя глядачів, квіти, оплески – надихають до подальшої праці. Ми постійно шукаємо нові пісні, записуємо їх, формуємо новий репертуар.
– Які Ваші подальші творчі плани?
– Найближчим часом плануємо підкорювати своєю творчістю й інші країни.
– Ріто, а чому саме народна пісня?
– У своєму житті мені доводилось співати і в естрадній, і в академічній манері, але моя душа і серце надало перевагу народному співу. Взагалі народна пісня в її первинному вигляді, важко сприймається людьми, тому ми повинні доносити свою творчість до людей так щоб вони змогли полюбити її. В нашому випадку ми співаємо автентичні старовинні пісні, записані від бабусь та дідусів, роблячи до них чудові сучасні аранжування. Якщо люди полюбили нашу творчість у такому вигляді, сподіваємось, шо вони почнуть розуміти і те, що народна пісня неповторна у будь-яких її проявах, адже це є дійсно душа нашого українського народу.

wdry3OXdAns
– Що є приводом для гордості ?
– Приводом для гордості у моєму творчому житті є те, що співаю саме те, що люблю незважаючи, що автентика в наш час є не дуже популярною. Взагалі обрана мною професія, дуже дивує деяких людей, адже вони не вважають це взагалі справою життя, а народний спів часто не сприймають, наприклад так як естрадний спів, і вважають не форматом.
– Чи маєте Ви, якісь захоплення поза співом?
– Поза музикою, на даний момент я себе не бачу. Моє хобі – це те, чим я зараз займаюсь, це є справа до якої я проклала довгий шлях, це є справа усього мого життя, і зараз це моя робота у Рівненській обласній філармонії – етно-гурт “Дуліби”.
– Які на вашу думку головні критерії успіху?
– Конкретно поставлена мета і спроба досягти її своїми власними зусиллями, якби важко це не було, не боятись ризикувати і постійно відкривати щось нове для себе. Ну і звичайно у будь-яких ситуаціях залишатися собою.
– Ви щаслива людина?
– В мене є рідні, близькі та друзі які люблять мене і які завжди підтримають мене в будь-яку хвилину, в мене є улюблена робота, в мене є безліч причин для радості та посмішок, тобто у мене є все для того, щоб бути щасливою. Так, я щаслива людина!

pzySLCwck0
Сайт “Новини по-рівненськи” щиро дякує Ріті за експрес-інтерв’ю та бажає творчих успіхів та натхнення!

Вікторія Малецька

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

Навколо світу за 58 хвилин

Рівненські фотографи про фотомистецтво і не тільки…

Що робити рівнянам аби не провести свята зі застудою у ліжку

Спеціально для рівнянок – топ-10 домашніх масок для обличчя в холодну пору року

Як рівнянкам доглядати за шкірою обличчя в домашніх умовах взимку

Оля Полякіна: «Мені генетика дозволяє не дотримуватися дієт»

Як досягти ідеальної фігури – радить супермодель Рівненщини Лілія Боць

Догляд за волоссям в економ-умовах – поради рівнянкам від перукаря вищої категорії Бурмак Оксани.

tomat_green-01

3 833 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

один × пять =