Прокуратурою Рівненської області забезпечено участь у судовому розгляді обвинувального акта із укладеними угодами про визнання винуватості стосовно 12 осіб, які, змовившись між собою, незаконно видобували бурштин.

Групу осіб – жителів різних областей України правоохоронці затримали у вересні 2015 року на території Мульчицького лісництва Зарічненського району Рівненської області під час незаконного видобування сонячного каміння.

На момент виявлення злочину правоохоронці зафіксували, що процесом видобування бурштину шляхом гідророзмиву грунту безпосередньо займалися 4 особи, функція решти спільників полягала у забезпеченні безперешкодної незаконної діяльності, пов’язаної із бурштиновим промислом, шляхом демонстрування та застосування фізичної сили та зброї, – розповів державний обвинувач, прокурор відділу прокуратури Рівненської області Олександр Станкевич.

У чоловіків вилучено 42 г бурштину-сирцю, а також зброю та боєприпаси (а саме: 5 гранат та майже 200 одиниць патронів до вогнепальної стрілецької зброї).

Зарічненський районний суд, розглянувши обвинувальний акт у кримінальному провадженні, затвердив угоди про визнання винуватості, укладені між обвинуваченими і прокурором, та, врахувавши щире каяття чоловіків, їх активне сприяння у проведенні розслідування, призначив останнім покарання у межах санкції інкримінованих статей, – повідомив прокурор.

Згідно із вироком суду 11 правопорушникам призначено сплатити штраф у розмірі 6 800 грн кожному. Відтак загальна сума штрафів, яку сплатять в дохід держави засуджені, становить 74800 грн.

Ще одного спільника судом визнано винним як у незаконному видобуванні бурштину, так і в незаконному придбанні і зберіганні зброї, та його засуджено до позбавлення волі строком на 3 роки із встановленням іспитового терміну тривалістю 1 рік. А також відповідно до ст. 76 КК України на останнього покладено обов’язки не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти про зміну проживання, роботи або навчання.

Бурштин та зброя конфісковані.

Слід зазначити, що вирок суду в законну силу ще не вступив. Учасники кримінального процесу мають право на його оскарження в передбачений законом термін.

Повідомляє прес-служба прокуратури Рівненської області

Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:

На Рівненщині припинено діяльність грального закладу

Рівненський Центр допомоги учасникам АТО має власний сайт

Черговий блок від Rivne Skills Hub

Оля Полякіна: «Мені генетика дозволяє не дотримуватися дієт»

На Різдво мешканці Рівненщини відпочиватимуть чотири дні

ДУБЕНЧАНКА ЗАГИНУЛА ПІД ПОТЯГОМ

У Рівному виборець, який проголосував, заграв для комісії «Гуцулку Ксеню»

Покликання – дарувати радість дітям!

БЕЗВІСТИ ЗНИКЛОГО ЮНАКА ІЗ ВЕЛИКОГО ОЛЕКСИНА ПОЛІЦЕЙСЬКІ ЗНАЙШЛИ В ОСТРОЗІ

НА РІВНЕНЩИНІ ВОДІЙ ЗБИВ НА СМЕРТЬ ПІШОХОДА, ВИКЛИКАВ “ШВИДКУ” ТА ВТІК З МІСЦЯ ПОДІЇ

tomat_green-01

618 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

пять × 4 =

НОВИНИ