Скажений вовк, який рискає селом та нападає на людей і тварин… як епізод голлівудського фільму жахів, ба ні, це Рівненщина.
Село Омит, що у Зарічненському районі, досі під враженням від подій, що сталися днями.
Лідії Володимирівні Барашко 70 років, займатися домашнім господарством для жінки — звична справа. Того злощасного дня пенсіонерка поралася по господарству, вийшла на подвір’я і побачила звіра, який став нападати.
Лідія Володимирівна розповідає відбивалася від тварини і поліном, і відром.
“Відмахнула відерцем, а він за це відро зубами вирвав , махнув, полетіло аж до озера туди”, — розповідає постраждала.
Лідія Барашко переконує: звір був великим, а відбитися вдалося чудом.
З того шоку та через поганий зір жінка одразу й не зрозуміла, що за тварина на неї накинулася, утім досвідчені мисливці відразу ж сказали — швидше за все, селом бігає вовк.
Звіра стали шукати усі гуртом, а тим часом тварина продовжувала робити шкоду: рвала домашню птицю, яка траплялася на її шляху.
Сергій Жушма почув, як скавулить його домашній пес і одразу кинувся на вулицю. Його Філю давив вовк. Не роздумуючи, чоловік прохромив звіра вилами. Коли до двору чоловіка підійшли мисливці-односельці, застрелили тварину з рушниці.
При лабораторному дослідженні патматеріалу було підтверджено сказ.
Лідія Володимирівна отримала кілька щеплень, попереду у жінки тривале лікування. Окрім того при епідемічному розслідуванні даного випадку спеціалісти Держпродспоживслужби додатково виявили ще 4 осіб, які могли заразитися сказом.
“Ті люди, які були в контакті, вони були направлені до рабіолога Зарічненської центральної районної лікарні. В даному населеному пункті провели дощеплення тих тварин, які були не щеплені на протязі 2017 року”, — повідомляє керівник Головного управління Держпродспоживслужби в Рівненській області Володимир Лазарчук.
Пса та кота Сергія Жушми умертвили, а двір селянина обробили спеціальними засобами.
Нині у селі карантин, він триватиме 60 діб.
До слова, цього року було зафіксовано сказ у домашнього собаки в с. Гоноратка Радивиліського району. Господар собаки, який отримав покуси рук, теж проходить курс вакцинації проти сказу.
У Володимирецькому районі в с. Озеро підтверджено сказ у бездомної собаки. Ймовірно, двом людям доведеться пройти курс вакцинації.
У Дубенському районі було підтверджено сказ у 2 лисиць. Зокрема, у с. Стара Миколаївка була знайдена мертва лисиця на приватному подвір’ї. Ще одну скажену лисицю було виявлено у мисливських угіддях ТОВ «Нечай» с. Носовиця. Одну людину було направлено на консультацію до травматолога щодо вакцинації.
Надія Литвинюк, Вікторія Малецька
Теґи:   
2 080 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − 5 =

НОВИНИ