preview1З початку року майже одна тисяча громадян Рівного подали декларації з метою реалізації права на податкову знижку. Задекларована сума податку з доходів фізичних осіб, що підлягає поверненню на розрахункові рахунки платників, склала майже 1,3 млн. грн. Податок підлягає поверненню протягом 60 календарних днів з дня подання декларації. На сьогодні 716 громадянам уже повернуто з бюджету 0,8 млн. грн.
ДПІ у м. Рівному нагадує, податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів, робіт чи послуг у резидентів-фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у відповідних випадках.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного року платником податку витрати та підтверджені відповідними платіжними і розрахунковими документами.
До витрат, дозволених до включення до податкової знижки за 2015 рік, належать:
– частина суми процентів, сплачених за користування іпотечним кредитом;
– пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
– сума коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості навчання як самого платника податку так і члена його сім’ї першого ступеня споріднення;
– страхові платежі (внески, премії) за договорами довгострокового страхування життя та пенсійні внески в рамках недержавного пенсійного забезпечення;
– суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
– суми витрат на оплату державних послуг, пов’язаних з усиновленням дитини;
– суми коштів, сплачених у зв’язку з переобладнанням транспортного засобу;
– суми витрат на сплату видатків на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом.
Для реалізації права на податкову знижку за 2015 рік громадянину необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи по 31.12.2016 включно, тобто упродовж усього 2016 року. Декларація надається фізичними особами – платниками ПДФО до податкової інспекції за місцем свого проживання за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 №859.
Нагадуємо, що у разі, якщо платник податку до кінця року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступний податковий рік не переноситься.
Повідомляє відділ організації роботи ДПІ у м. Рівному
543 переглядів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 − шістнадцять =