Спеціалізована психіатрична допомога під час війни
Через військові дії та агресію Російської Федерації багато українців змушені були змінити місце проживання.
Якщо ви або ваші близькі потребують психіатричної допомоги, її можна отримати за місцем фактичного перебування.
Спеціалізована психіатрична допомога, як в стаціонарних, так і в амбулаторних умовах, є безоплатною.
Для її отримання необхідно звернутися до психіатра, який призначить необхідне лікування або –за потреби – направить до закладу, що надає стаціонарну психіатричну допомогу.
Направлення також може виписати сімейний або лікуючий лікар.
Проте, зважаючи на військовий стан, пацієнт може розрахувати на необхідну стаціонарну психіатричну допомогу, навіть не маючи направлення.
Якщо людина вже отримувала стаціонарну психіатричну допомогу, але змінила місце проживання, – можна продовжити лікуватися в медзакладі іншого регіону. Направлення для цього не потрібно.
Медичний заклад, що має пакет “Стаціонарна психіатрична допомога”, безкоштовно проведе діагностику, лікування та забезпечення ліками з Національного переліку лікарських засобів.
Окремо у закладі пацієнта забезпечують ліками, які закуповуються централізовано за програмами МОЗ.
Загалом в Україні 91 медичний заклад надає медичну допомогу за пакетом “Стаціонарна психіатрична допомога”. В більшості регіонів працює 2-4 заклади, які надають психіатричну допомогу.
Якщо у пацієнта або пацієнтки немає гострого перебігу хвороби, можна отримувати психіатричну допомогу, що передбачена пакетом «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами».
Безоплатними для пацієнта у такому випадку будуть такі медичні послуги:
психіатричний огляд та допомога;
індивідуальний план лікування і реабілітації – із залученням самого пацієнта або його законного представника;
проведення необхідних психодіагностичних тестів в динаміців;
контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.
Родичі або законні представники особи з розладами психіки та поведінки можуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.
Мобільна команда також визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, за потреби, направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.
Загалом в Україні 65 медзакладів мають договір на цей пакет. Направлення на отримання допомоги від команди можна отримати у лікаря-психіатра або у сімейного лікаря.
Щоб дізнатися, де є найближчий медзаклад, який надає стаціонарну психіатричну допомогу, або, де працює мобільна мультидисциплінарна команда, зателефонуйте на 16-77. Це – телефон контакт-центру НСЗУ. Всі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів безоплатні.
Повідомяє пресслужба Міністерства охорони здоров’я
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.