На Рівненщині розвивається органічний ягідний бізнес
Будівництво мінізаводу із заморозки ягід, навчання органіці дітей та молоді, а ще роздача 50 тисяч саджанців малини. Такі етапи передбачає українсько-швейцарський проєкт Organic Trade for Development (OT4D), який втілюється на Рівненщині.
Ініціатива стала можливою завдяки співпраці Рівненської ОДА та Державного секретаріату з економічних питань Швейцарії (SECO).
Учасницями проєкту стали Гощанська, Корецька, Острозька та Привільненська громади. Триватиме він до кінця року, бюджет становить – 390 тисяч євро. Акцент проєкту – діти, молодь та жінки.
«Рівненщина стала єдиним учасником міжнародного проєкту з органічного ягідництва. На сьогодні площа під органікою в області – більше 8 тисяч гектарів. Завдяки проєкту плануємо збільшити кількість таких земель за рахунок незадіяних площ центру та півночі області. Приємно, що війна не поставила на паузу розвиток сільського господарства. Навпаки – залучаються навіть школярі. Кожні золоті руки, кожна ініціатива – це маленький крок до спільної перемоги», – зазначив начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.
Так, у рамках проєкту в селі Оженин, що на Острожчині, буде збудований мінізавод для заморозки ягід. У планах – зберігання 60 тонн вітамінної продукції. Його хочуть розмістити на території занедбаного плодоконсервного заводу, розповів керівник проєкту «Розвиток органічного ягідництва в об’єднаних територіальних громадах» Костянтин Січной.
«Зимою 92 жителів чотирьох громад ми вже навчили теорії органічного плодоовочівництва. Тепер розпочинається польовий етап навчання. Практикуватимуться на органічній ягідній фермі. І вже восени отримають перші саджанці малини, яку самостійно вирощуватимуть на своїй землі. Плануємо роздати понад 50 тисяч саджанців», – розповів Костянтин Січной.
Окрім того, в Привільненському ліцеї створили гурток «Екоземлеробство». На території закладу вже створюється демонстраційна ділянка, де діти навчатимуться вирощувати органічну продукцію. Зокрема, мова йде про овочі та ягоди. Долучається до ініціативи також й кафедра грунтознавства інституту Агроекології та землеустрою НУВГП. В рамках проєкту для кафедри вже придбали сучасну мобільну грунтову лабораторію. Співпраця університету та ліцею покликана створити нову модель освітніх зв’язків Рівненщини.
Повідомляє пресслужба Рівненської ОВА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.