Що варто знати, якщо плануєте позбутися старого автомобіля
Опинитися на металобрухті – здебільшого така доля транспортного засобу, який «віджив своє». Проте, господарям таких «залізних коней» варто пам’ятати, що навіть в непридатному для експлуатації стані автомобілі, залишаються зареєстрованими за власником, а тому такий транспорт необхідно зняти з державної реєстрації.
Суб’єкт звернення особисто або через уповноважену ним особу (представника) подає до сервісного центру МВС або до центру надання адміністративних послуг повний пакет документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, у паперовому вигляді.
Нагадуємо, що дана послуга є безкоштовною.
Зазначимо, що за шість місяців цього року сервісними центрами МВС Рівненщини вибракувано 394 транспортних засобів, а за увесь 2022 рік таких автівок було лише 392. Загалом же за 10 років здійснили вибраковку 6006 транспортних засобів.
Для вибракування транспортного засобу потрібен наступний пакет документів:
заява встановленого зразка (заповнюється в ТСЦ);
документ, що посвідчує особу;
документ, що посвідчує особу уповноваженого представника (для фізичних осіб — нотаріально посвідчена довіреність);
реєстраційний номер облікової картки платника податків;
свідоцтво про реєстрацію ТЗ (технічний паспорт) (за наявності);
номерні знаки (за наявності);
для фізичної особи: у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію ТЗ — пояснення.
Для юридичної особи: у разі відсутності номерних знаків чи свідоцтва про реєстрацію ТЗ акт службового розслідування, довіреність, оформлена у встановленому порядку, копія рішення власника, засвідчена у встановленому порядку (для організацій з державною формою власності — згода або дозвіл відповідних суб’єктів управління майном), наказ на призначення відповідальної особи, акт на вибракування.
При викраденні номерних знаків або свідоцтва про реєстрацію ТЗ – постанова (довідка) органу внутрішніх справ про відмову в порушенні кримінальної справи за фактом викрадення номерних знаків (знака), свідоцтва про реєстрацію ТЗ (технічного паспорта), або постанова (довідка) про порушення кримінальної справи.
Проте, є випадки, коли у сервісних центрах МВС можуть відмовити в наданні послуги з вибракування транспортного засобу. Зазвичай, це подання до суб’єкта надання адміністративної послуги неповного пакета документів; невідповідність ідентифікаційних номерів складових частин транспортного засобу із зазначеними в поданих документах; в результаті перевірки за Єдиним державним реєстром транспортних засобів та автоматизованою базою даних про розшукувані транспортні засоби встановлено, що транспортний засіб перебуває в розшуку або під арештом.
Варто пам’ятати, що після вибракування транспортного засобу відновлення реєстрації буде не можливе.
Повідомляє РСЦ ГСЦ МВС в Рівненській області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.