У червні у Рівному за підтримки Українського культурного фонду стартував інклюзивний проект “Домалюй промінчик зірочці”
Головне завдання проекту “Домалюй промінчик зірочці” – продемонструвати інклюзію в дії та популяризувати практики індивідуальної роботи митців з дітьми з інвалідністю, запровадити своєрідну творчу опіку над талановитими дітьми та підлітками, які мають інвалідність.
Головні учасники проекту – яскрава зірочка Марійка Колеснік, яка поборола рак. Раніше дівчинка у творчій співпраці з письменницею Оленою Медведєвою видала дві книжки “Диво” та “Друге диво”. Зараз Марійка захоплюється живописом. У проекті “Домалюй промінчик зірочці” Марійка створить – каталог художніх робіт, над яким вже почалася робота і який ймовірно матиме назву “Третє диво”.
Ще одна зірочка проекту – 15-річна Дарина Бобровницька. Попри нейросенсорну втрату слуху та двобічну глухоту, вона є лауреатом міжнародних музичних фестивалів для людей з порушенням слуху. В проекті Дарина буде задіяна до створення історії до пластилінової відео анімації.
Героїв анімації створить яскрава Марина Усенко. Це – талановита юна художниця з аутизмом. Вона малює, ліпить з полімерної глини чарівних героїв, персонажів мультфільмів, різноманітних тварин та створює з ними магніти і прикрашає чашки.
Четверта зірочка – Анастасія Мандзюк, хвора на СМА (спінальна м’язова атрофія) потребує пожиттєвої терапії, пише казки, малює і ліпить із легкого пластиліну. На її казку “Ковдрочка для яблуньки”, написану у співавторстві з Оленою Медведєвою було створено відео анімацію (режисерка Руслана Броновицька). У проекті Настя напише нову історію, над якою вже працює онлайн, бо перебуває у Польщі. В рамках проекту буде видано її першу книжечку.
Окрім того, під час реалізації проекту будуть проходити майстер-класи та воркшопи з відомими митцями Рівного, зокрема художниками. Так Наталка Серветник вчитиме дітей ілюструвати книжки, Олена Сєргеєва вчитиме крапкуванню, разом з Оленою Браценюк діти створюватимуть об’ємні малюнки, Олексій Огонь поділиться секретами власного стилю. З письменницею Вірою Правоторовою учасники проекту писатимуть вірші, з актором Корнієм Демидюком вчитимуть читати казки, з режисеркою Русланою Броновицькою дізнаються секрети створення сценаріїв. Також буде організовано мотиваційні зустрічі з юною письменницею Іринкою Рачковською та блогеркою Міленою Гудилко. Усі ці заходи передбачені для дітей та підлітків з інвалідністю та звичайних дітей, які будуть об’єднані в інтегровану групу. Реєстрація на майстер-класи вже почалася, у липні діти можуть відвідати перші чотири майстер-класи.
Ідея створення інклюзивного проекту “Домалюй промінчик зірочці” належить творцям “Медіа-школи для дітей та підлітків” та відомій рівненській письменниці Олені Медведєвій, яка є керівницею проекту та заявницею. Саме вона свого часу започаткувала творчу опіку над дітьми з інвалідністю, що стало передумовою створення цього проекту. Об’єднавши відомих митців Рівнещини, які стануть для учасників проекту творчими опікунами, команда проекту допоможе дітям створити свої повноцінні культурні продукти, які поповнять скарбничку їх творчих надбань. Юні автори, отримають теоретичні знання та практичні навички від письменників та художників Рівненщини і застосують їх у створенні своїх творчих робіт.
До роботи над проектом залучили відомого фотохудожника Олександра Майструка, який має інвалідність, обмежений у пересуванні, але попри це має світове визнання, як фотомайстер. Він поділиться власним досвідом з учасниками проекту, стане прикладом для наслідування, вкотре нагадає про себе суспільству, реалізується як творча особистість, отриманий досвід в проекті використає у подальшому.
Команда проекту сподівається, що проект допоможе батькам, які виховують дітей з інвалідністю, і вони будуть шукати можливості допомоги своїй дитині розкрити її талант. “Домалюй промінчик зірочці” – це заклик до митців взяти творчу опіку над дітьми та підлітками з інвалідністю, тим самим створити умови рівного доступу до створення культурних продуктів та неформальної мистецької освіти.
Проект “Домалюй промінчик зірочці” реалізується за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.