У Рівному завершилися зйомки відео історії “Лавандове бажання” авторами якої стали підлітки з інвалідністю.
“Лавандове бажання” – це один з чьотирьох культурних продуктів, що стоврюється в рамках інклюзивного проекту “Домалюй промінчик зірочці”, який фінансується Українським культурним фондом. Відео історія є результатом співпраці учасників проекту талановитих дітей з інвалідністю з відомими митцями Рівненщини, які продемострували творчу опіку в дії. Казку, що лягла в основу сценарію, написала Дарина Бобровницька під творчим менторством відомої письменниці Олени Медвеєвої. Художниця Наталя Серветник розробила художнє бачення майбутньої анімації. І під її твоорчою опікою Маринка Усенко зліпила героїв казки – кроликове сімейство та намалювала мініатюрні картинки, що стали частиною декорацій. Хлопчик з інвалідністю Сергій Сокол з Костополя, який відвідував майстер-класи в рамках проекту, приєднався до команди авторів відео анімації і стоврив декорації з фанери.
“Ми вирішили втілити її на перетині різних стилів і жанрів – з елементами анімації, театральної гри та оповіді. Таке режисерське бачення передає головну думку історії – всі ми різні, але ми маємо поважати один одного” – каже режисерка роботи Руслана Броновицька.
“В цій відео історії ви побачите, як наша Маринка Усенко своїми тоненькими пальчиками ліпить мініатюрні моркв’яні варенички, а її фантастичними пластиліновими героями-кроликами граються авторка казки Дарина Бобровницька та Мілена Гудилко, яка допомогла нам створити частину декорацій та реквізиту. Ви побачите меблі і кімнати з фанери, які старанно зробив нам Сергій Сокол і які перетворилися на казкові з чарівним пензлем художниці Наталі Серветник, яка створила візуальні образи усіх героїв. Також милуватиметеся її чудовими малюнками і маленькими картинками невтомної Маринки. Тут навіть є мініатюрний лавандовий коврик та пледик, які зв’язала режисерка Руслана Броновицька” – резюмує менеджерка проекту Олена Семенович.
Прем’єрний показ запланований на кінець жовтня.
Проект “Домалюй промінчик зірочці” реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.