На Рівненщині відкрито новий центр реабілітації
У Рівненській обласній клінічній лікарні ім. Юрія Семенюка запустили нове реабілітаційне відділення. Це надкалстерний медзаклад, який є частиною спроможної мережі. Саме на її базі наразі розбудовується система сучасної реабілітаційної допомоги. Загалом до кінця року має з’явитись понад 7 800 відповідних стаціонарних ліжок по всій країні. Їх створення – відповідальність місцевих громад та багатопрофільних надкластерних і кластерних лікарень. Розбудова системи реабілітації на фундаменті спроможної мережі зробить послуги доступними для кожного українця.
Одним із взірцевих у цьому контексті можна вважати Обласний центр реабілітації, відкритий на базі надкластерної Рівненської обласної клінічної лікарні. Під потреби пацієнтів, які проходять відновлення, тут провели капітальний ремонт приміщень та сформували три висококваліфіковані й мотивовані мультидисциплінарні команди. Зали для реабілітації обладнали усім необхідним сучасним устаткуванням. Навколишній простір створили з урахуванням критеріїв безбар’єрності. Його розбудували й укомплектували з урахуванням вимог НСЗУ та МОЗ.
Наразі медзаклад надає сучасну, безоплатну, доказову та ефективну реабілітаційну допомогу як в амбулаторному, так і в стаціонарному форматах. Для цього лікарня уклала відповідні контракти з Національною службою здоров’я України. Щороку стаціонарну реабілітацію тут може пройти близько 500 пацієнтів, амбулаторну – до 200 людей. Під відповідні послуги закладено 20 стаціонарних реабілітаційних ліжок.
Лікарня має всі потужності та перелік фахівців, який дозволяє починати відновлення функціонала людини ще в гострому періоді. Тобто одразу після стабілізації стану пацієнта. Це надзвичайно важливо як для якісної реабілітації, так і для профілактики ймовірних ускладнень. Також відповідна допомога надається на післягострому та довготривалому періодах, згідно зі складеним разом із пацієнтом індивідуальним реабілітаційним планом. Досягнення мети, вказаної в ньому, – пріоритетна задача всієї мультидисциплінарної реабілітаційної команди.
Відповідні фахівці не лише підбирають вид вправ та їх інтенсивність, а й забезпечують пацієнтів усім необхідним обладнанням, яке може знадобитись в процесі відновлення. Працівники Обласного реабілітаційного центру допомагають людям із підбором, налаштуванням та навчанням користування технічними й іншими засобами реабілітації. Також усіх пацієнтів забезпечують медичними виробами протягом всього процесу відновлення.
Розвиток доступної й доказової реабілітаційної допомоги – один із пріоритетних напрямів у загальній Стратегії розвитку лікарні до 2026 року. Він містить наступні пункти:
впровадження новітніх методик реабілітації. Мова, зокрема, про прогресивні підходи відновлення мозкової функції після уражень, використання біометричних датчиків для відстеження фізіологічних параметрів та застосування сучасних генетичних і фармакологічних методів;
збільшення кількості реабілітаційних ліжок і відповідних мультидисциплінарних команд;
реалізацію програми безперервного навчання, в тому числі за кордоном;
придбання унікального обладнання для реабілітації.
На шляху до поставленої мети медзаклад підтримують: Рівненська обласна державна адміністрація, обласна рада та Департамент цивільного захисту й охорони здоров’я населення. Також значну ресурсну і методичну підтримку надає Всесвітня організація охорони здоров’я. Наразі для підвищення кваліфікації фахівці з реабілітації проходять тримісячний тренінг від ВООЗ у Дніпрі на базі КНП «Міська клінічна лікарня №4». Програма навчання передбачає лекції, тренінги й практичні заняття.
Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка – сучасний багатопрофільний медичний заклад із потужною матеріально-технічною базою, який надає широкий спектр медичних послуг. Це головний лікувальний заклад Рівненщини. Він і його фахівці постійно розвиваються, швидко реагують на виклики, ефективно взаємодіють із пацієнтами, державою та партнерами задля того, аби досягти європейського рівня послуг.
Загальна потужність стаціонарних відділень медзакладу – 719 ліжок. Щороку тут лікують близько 20 000 пацієнтів та виконують більше ніж 15 000 операцій. Всього тут функціонує 47 відділень і центрів. Із них – 32 стаціонарних відділення, оснащених найкращою сучасною медичною апаратурою, де надається висококваліфікована медична допомога різних профілів.
Після розв’язання росією повномасштабної війни лікарня оперативно підготувалась до роботи в надзвичайних умовах. Колектив медзакладу поповнили понад 80 працівників з-поміж внутрішньо переміщених осіб. Від початку активних бойових дій тут надається фахова медична допомога внутрішньо переміщеним особам та військовослужбовцям. Зокрема, важко пораненим. В медзакладі створено групи «швидкого реагування», які в будь-який час доби готові надати невідкладну медичну допомогу. Під забезпечення потреб пацієнтів збільшено кількість чергового медичного персоналу. Також у відділеннях і центрах проводяться щоденні колективні навчання з військової хірургії та сортування хворих у разі масових надходжень.
Базову роботу лікарні кожного дня на своєму місці забезпечує відділення екстреної медичної допомоги, амбулаторно-поліклінічне відділення, 13 центрів хірургічного та 10 центрів терапевтичного профілю, а ще діагностичні та допоміжні служби, кафедри медичних закладів вищої освіти Рівного, Тернополя, Львова, Харкова, Луганська, філій у Сарнах та Радивилові. Загалом у лікарні працює близько 1 700 фахівців. Допомога надається за 23 пакетами медичних послуг, які покриваються Програмою медичних гарантій НСЗУ.
Втім, лікарня не зупиняється на досягнутому й активно розвивається задля того, щоби кожна людина мала шанс видужати і якомога швидше повернутися до звичного життя.
Нагадаємо, політика героїв – пріоритет держави. Вона передбачає прояв поваги до захисників країни не на словах, а на ділі. Тож завершення формування мережі реабілітаційних відділень на базі кластерних та надкластерних лікарень до кінця року – обов’язок департаментів охорони здоров’я та обласних військових адміністрацій.
Повідомляє Міністерство охорони здоров’я
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.