Рівнянка з аутизмом Марина Усенко навчається на інклюзивному курсі з ліплення — долучитися до занять запрошують всіх охочих
16-річна рівнянка Марина Усенко має важкий діагноз — аутизм. Однак це не заважає їй займатися улюбленою справою: дівчинка вже більше восьми років займається ліпленням фігурок з пластиліну та полімерної глини. Відтепер Марина відвідуватиме безоплатний курс «Пластилінові історії» в освітньо-культурному Гончаренко центрі, й запрошує долучатися дітей та школярів з Рівного.
Як зазначає директорка простору Руслана Броновицька, заняття курсу «Пластилінові історії» розпочалися ще восени, а відвідували їх переважно діти дошкільного і молодшого шкільного віку. Нещодавно на заняття запросили вже відому в Рівному Марину Усенко, яка обожнює ліпити фігурки з полімерної глини.
«Минулої суботи Марина вперше завітала на заняття курсу. За її плечима — десятки виставок власних робіт з пластиліну та полімерної глини. Дівчинка була учасницею інклюзивного мистецького проєкту «Домалюй промінчик зірочці», де виступила в ролі художниці-скульпторки і створила пластилінових героїв до відео анімації», — ділиться Руслана Броновицька.
Мама дівчинки Тетяна зацікавилася курсом у Гончаренко центрі, оскільки для Марини ці заняття — додаткова соціалізація і творче вдосконалення під наставництвом художника-декоратора з Рівненського театру ляльок Олексія Михайлова.
«Досі Марина ліпила лише з ескізу, або фантазувала, а от досвіду роботи з художником-скульптором у неї не було. Атмосфера на занятті дуже комфортна — ліпили навіть бабусі, які привели своїх онуків на ліплення. Ми спілкувалися з дуже активним хлопчиком, який захопливо коментував те, що він робить. Маринка хоч і вирішила створювати вовка з пластиліну таким, яким вона його бачить, все-таки прислухалась до викладача. З радістю будемо відвідувати «Пластилінові історії», а ще чекаємо на зйомки відео анімації: у цьому Марина вже має досвід», — ділиться мами дівчинки, Тетяна Усенко-Єфімова.
Приєднатися до курсу «Пластилінові історії» запрошують всіх охочих: вікових обмежень немає, головне — бажання ліпити. Для участі достатньо зареєструватися за цим посиланням.
«На заняття до простору часто приходять діти з інвалідністю. Нещодавно на майстер-клас із виготовлення фетрових сердечок до нас завітав хлопець з ДЦП Андрій Якимчук. Він дуже талановитий: пише свої літературні твори і багато читає. На майстер-класи до письменниці Олени Медведєвої також прийшло двоє хлопців з інвалідністю: вони вишивали закладинку для книги. Ми намагаємося створювати максимально інклюзивні курси», — додають у Гончаренко центрі Рівне.
Додамо, Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. Важлива складова проєкту – платформа Гончаренко Центр. Онлайн, що пропонує безкоштовні уроки іноземних мов для всіх охочих.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.