Як стати культурною столицею Європи – дізнавалась команда дієвців культури з Рівного
Культурна спільнота Рівного продовжує роботу над впровадженням Стратегії розвитку культури міста до 2030року. Цього тижня делегація з Рівного взяла участь у триденному тренінгу з інтернаціоналізації друга частина, який відбувся у Києві. Участь у навчанні також взяли представники культури з Вінниці та Одеси. Навчання відбулися в рамках програми EU4Culture.
Тренер Олександр Бабій підготував різнопланову програму навчання. Один з найкращих способів, для культурної спільноти, заявити про себе – це міжнародна впізнаваність, тому роботу тренер побудував навколо відкритого конкурсу для України – Культурна столиця Європи 2030. Команди з трьох міст спільно з експертами покроково розглянули вимоги до участі у даному конкурсі, та вивчили аплікаційну форму. Усі міста, які є учасниками тренінгу потенційно мають можливість спробувати свої сили – переконаний Олександр Бабій. Адже вже пройдений певний шлях. Зокрема, Рівне має стратегію розвитку культури, культурна спільнота має вагоме портфоліо культурних проєктів, які підтримують різні донори, а це УКФ, Ізоляція, та міжнародні донори у тому числі програма EU4Culture. Місто також має потенціал та культурну інфраструктуру, а головне бажання не лише працювати, а й об’єднувати культурну спільноту міста.
ВІДЕО
Тож команди опрацювали наступні тематичні блоки:
• Конкурс: Культурна столиця Європи (ECOC) 2030;
• Кейс: Як виграти та керувати міжнародним культурним проектом? – Фонд ІЗОЛЯЦІЯ;
• Внесок у довгострокову стратегію;
• Культурно-мистецький контент: кейси УКФ;
• Культурно-мистецький контент та європейський вимір: Картування зацікавлених сторін;
• Інформаційно-просвітницька діяльність: як використовувати партисипативний підхід у містах – Ro3kvit For Ukraine;
• Менеджмент та спроможність реалізації.
Команди зробили практичні дослідження своїх міжнародних стейкхолдерів, склали план роботи команди та проаналізували свої власні можливості, напрацювання презентували усім присутнім.
Керівниця управління культури і туризму м.Рівне Наталія Лозовська зазначила – «Участь нашої команди у таких тренінгах – показує нам наші сильні та слабкі сторони, разом ми визначаємо наш шлях та мету до якої варто рухатися. Під час роботи ми ще раз переконалися – що наша Стратегія дієва, і нам вдалося об’єднати культурну спільноту міста.»
Проєкт EU4Culture фінансується Європейським Союзом для підтримки культурного та креативного сектору в країнах Східного партнерства. Проєкт реалізується Goethe-Institut у партнерстві з Czech Centers, Danish Cultural Institute та Institut Français у Грузії.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.