Міжнародний благодійний фонд savED проведе зустріч з освітянами Рівненщини щодо змісту реформи старшої профільної школи
В Україні активно триває реформування старшої школи. Мета реформи – побудувати якісну сучасну загальну середню освіту.
З 2025–2026 навчального року, за попередніми планами, має розпочатися пілотування реформи в 10 класах, а з 2027–2028 навчального року – масове впровадження по всій Україні.
Що змінюється?
Після 9 класу учні зможуть продовжити навчання або в академічному ліцеї (для вступу до ЗВО), або в закладі професійно-технічної освіти.
В академічних ліцеях буде трирічний цикл навчання (10, 11 та 12 клас).
В академічному ліцеї учні самостійно обиратимуть предмети та профілі навчання, тобто формуватимуть свою власну освітню траєкторію в межах якої у них будуть:
🔹Обовʼязкові загальні предмети;
🔹Поглиблені предмети на вибір в межах профілю;
🔹Предмети на вибір поза профілем (наприклад додатковий курс історії, попри те, що учень обрав математичний профіль).
Як міжнародний благодійний фонд savED допомагає вчителям у пілотуванні?
За підтримки міжнародної неурядової організації Finn Church Aid, наша команда авторів розробляє навчально-методичні матеріали для 10-12 класів.
Впродовж цього навчального року ми створимо модельні програми та матеріали, а також презентуємо напрацювання освітянам в областях для ефективного зворотного зв’язку та врахування запитів і потреб вчителів. Щоб вже з вересня 2025 року, пілотні заклади могли використовувати та адаптовувати під свої потреби готові матеріали.
26 січня 2025 року, команда авторів відвідає місто Рівне.
Тож фонд запрошує до участі у події вчителів української мови, української та зарубіжної літератур, історії, математики, фізики, хімії й біології, а також адміністрації майбутніх академічних ліцеїв Рівного, Рівненщини й представників сусідніх областей.
На події «Презентація модельних програм і навчально-методичних матеріалів» вчителі можуть дізнатися більше про:
⚡️ реформу старшої профільної школи;
⚡️ зміни, що торкнуться змісту освіти;
⚡️ обов’язкові предмети та курси вільного вибору
⚡️ підходи до викладання і взаємодії з підлітками;
⚡️ розроблення навчальних матеріалів;
⚡️ пілотування програм і чимало іншого.
Під час заходу ми розглянемо у цифрах потребу реформи старшої профільної школи та представимо до обговорення програми й приклади навчально-методичних матеріалів за наступними напрямками:
1) Українська мова, українська література, зарубіжна література (спікерка — Ольга Питюр, співавторка підручників, учителька української мови та літератури, координаторка тьюторів з надолуження освітніх втрат у БФ savED, авторка інтерактивного посібника «Бомбезна українська».);
2) Математика (лідер напрямку — Ігор Клочко, вчитель вищої категорії, вчитель-методист, автор понад 30 посібників з математики);
3) Історія України, всесвітня історія, громадянська освіта (лідерка напрямку — Антоніна Макаревич, кандидатка історичних наук, експертка швейцарсько-українського проєкту DECIDE зі змісту старшої профільної школи у команді МОН, співавторка підручників);
4) Предмети природничого циклу: хімія, біологія, фізика (лідер напрямку — Руслан Шаламов, співавтор Державного стандарту початкової, базової середньої і старшої профільної освіти, старший екзаменатор перевірки робіт українського учнівства в міжнародному дослідженні PISA, кандидат біологічних наук, заслужений вчитель України).
Аби відвідати захід — заповніть форму до 18.00 23.01.2025 включно: https://forms.gle/PStw7212fnHtCxmk9
Проєкт «Розроблення модельних програм і навчально-методичних матеріалів для вчителів в межах реформи старшої профільної школи» впроваджується Міжнародним благодійним фондом savED за фінансової підтримки міжнародної неурядової організації Finn Church Aid Ukraine (FCA) у межах ініціатив гуманітарного реагування.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.