Яка ситуація із туберкульозом на Рівненщині
24 березня уся світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з туберкульозом. З цієї нагоди та в рамках місяця боротьби з недугою проведено тематичний прес-брифінг.
Захід очолив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін. Серед спікерів – медичний директор Рівненської обласної інфекційної лікарні Наталія Стецій, директор Рівненського обласного центру контролю та профілактики хвороб Роман Сафонов та керівник проектів Рівненського обласного благодійного фонду «Наше Майбутнє» Олена Ніколайчук.
«Питання подолання туберкульозу на сьогодні є питанням національної безпеки країни. В умовах повномасштабної війни та пов’язаних з нею постійних викликів регіональні фтизіопульмонологічні центри продовжують забезпечувати безперервність доступу людей, які хворіють на туберкульоз, до якісних медичних послуг», – зазначив Сергій Подолін.
Про важливість вакцинації та її доцільність це під час прес-брифінгу розповів директор установи Роман Сафонов.
«Захиститись від туберкульозу можна вакцинацією. Щеплення БЦЖ роблять новонародженим у пологовому в перші дні життя, – наголосив під час виступу очільник Рівненського центру контролю й профілактики хвороб. – На Рівненщині показник виконання щеплень серед дітей до 1 року вакциною БЦЖ у 2024 році становить 90,7% до річного плану»
Медичний директор Рівненької обласної інфекційної лікарні Наталія Стецій розповіла присутнім про групи ризику, людино-орієнтований підхід у лікуванні та можливості закладу, зокрема наголосила на діагностичних можливостях.
«Пріоритетним та першочерговим методом діагностики є молекулярно-генетичний тест, що за кілька годин може не лише підтвердити наявність захворювання, а й визначити чутливість до рифампіцину — препарату, який часто застосовують для лікування туберкульозу. Це дозволяє якнайшвидше призначити ефективну схему лікування, – розповідає Наталія Стецій. – Для аналізу пацієнт здає мокротиння або інший біологічний матеріал, наприклад кал, якщо це діти, які ще не вміють відхаркувати мокротиння».
Про роботу неурядової організації та її роль у роботі з представниками груп ризику повідомила Олена Ніколайчук: «Соціальні працівники фонду проводять скринінги та скеровують на обстеження – це безпосередній супровід до медичного закладу. Варто зазначити, що часто люди з якими взаємодіють представники фонду немотивовані обстежуватися й проходити лікування, тому цей процес завжди включає в себе підтримку, розуміння, толерантність та пошук індивідуального підходу до кожного».
Підсумував зустріч спікерів з представниками засобів масової інформації Сергій Подолін: “Вкотре наголошую, що ця хвороба є виліковною. Окрім того, сучасні методи лікування передбачають індивідуальну модель – як в стаціонарах, так і амбулаторно“.
Повідомляє Рівненська обласні інфекційна лікарня
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.