Рівненські фотографи про Ню або чому люди фотографуються голими…
Нещодавно сайт «Новини по-рівненськи» разом з рівненськими фотографами розповіли читачам про дивний світ світлин та фотомистецтва, у продовження теми ми вирішили приділити більшу увагу такому цікавому та інтимному стилеві фотографії як Ню (Nude)
Ви не досить впевнені в собі та не довіряєте фотографувати настільки інтимне, як своє оголене тіло? Так от, психологи стверджують, що (Nude) фотосесії є чудовою терапією від стресу, страху та комплексів. Якщо ви довіритесь хорошому професійному фотографові він зможе допомогти позбутись вище перерахованих неприємних симптомів та отримати чудові фото для свого домашнього архіву.
Ню або інтимний портрет вважається найскладнішим, але водночас одним з найцікавіших жанрів у сучасній фотографії, тож аби розібратись у всіх тонкощах сайт «Новини по-рівненськи» за допомогою знову звернувся до рівненських фотографів.
Фотограф Гончаров Ігор
– Доброго дня, пане Ігор, скажіть, будь ласка, що змусило Вас взяти в руки фотоапарат?
– Доброго дня, Людмило! Напевно – цікавість, як ця штука працює? Згадую дитячі роки, коли у віці 4-5 років, спостерігав, як дідусь у ванній кімнаті, при світлі червоної лампи, щось «хімічив» і проявляв, щоразу створюючи унікальне фото.
Ось і самому захотілось щось таке спробувати.
– Поділіться з нашими читачами секретом свого успіху.
– Для мене, успішний фотограф – це фотограф, який друкується в відомих виданнях, чиї фотографії є частиною приватних колекцій та галерей. Фотограф, який має ІМ’Я не тільки в своєму місті й країні, а й за їх межами. Особисто я себе таким не вважаю.
– Як давно займаєтесь “ню” і де знайшли моделей, що погодились позувати Вам оголеними?
– Почнемо з того, що я знімаю, не тільки Ню. Я проводжу і дитячі зйомки (до речі – один з улюблених жанрів), і зйомки закоханих.
Моделей не знаходив, якось усе само собою. В процесі зйомки спіймав момент зафіксував, сподобалося – продовжили.
– Як Ви готуєте своїх моделей до першої зйомки в такому пікантному стилі? Чи можете поділитися своїми секретами налагодження зв’язку довіри з ними?
– Коли людина йде на зйомку такого жанру, вона йде на це обдумано. Мені ж, як художнику лишається розкрити максимально красиві сторони її індивідуальності. А для налагодження зв’язку довіри використовую звичайне спілкування.
–Моделі активно втручаються у процес пост-обробки фотографій? Які несподівані прохання щодо усунення так званих недоліків Вам доводилося чути?
– Ні, пост-обробка лише моя справа, це свого роду таїнство.
Але, іноді, моделям потрібно показувати відзнятий знімок, адже вони можуть підказати деякі деталі. Річ у тім, що в першу чергу я звертаю увагу на композицію, світло і постановку кадру, тому можу пропустити якийсь момент, який можна відкоригувати в процесі зйомки.
– Що власне свого -яскравих кольорових плям, оригінальних рішень образу, гри світла чи фактур – Ви намагаєтесь відобразити у своїх роботах?
– Я постійно перебуваю в пошуках і вдосконалююсь як фотограф.
Кожен новий образ, який з’являється на моїх фотографіях, це нова ідея і нова емоція.
-Що є найскладніше у процесі зйомки “ню”?
– Напевно, наблизити до ідеалу композицію кадру і малюнок світлом, при цьому вибравши правильну позу для конкретної моделі. Погляд моделі при ню зйомці, надзвичайно важливий !!! Не вийде фото, якщо у моделі “порожні” очі!
– П’ять правил успішної Nude від Ігоря Гончарова
– Я б сказав що їх не п’ять… Зрозумійте, кожна жінка унікальна ,неповторна і до кожної потрібно шукати свій підхід. адже кожна людина, це індивідуальний, закритий світ … І ще одне – ніяких правил немає!
– Кого вважаєте своїм вчителем у мистецтві фотографії? Можливо рівняєтесь на когось з відомих фотомитців?
– У мене не було вчителів і я ніколи ні на кого не рівнявся. Мені цікаво переглядати роботи інших авторів. Я намагаюся не зациклюватися на досягнутому і постійно рухаюсь в перед.
– Нам відомо, що у 2015 році відбулась перша виставка Ваших робіт під назвою “Different days different lives” Чи плануєте в майбутньому провести виставку своїх робіт у стилі “ню”?
– Скоріше так, ніж ні.
Фотограф Сергій Бебко
– Доброго дня, пане Сергій, скажіть, будь ласка, для того, щоб стати хорошим професійним фотографом достатньо мати добру техніку чи все ж хист до цього? Бо хтось може сказати: велика справа – навів об’єктив, клацнув і маєш гарну світлину.
– Доброго дня! В наш час, в час сучасних технологій техніка знецінюється дуже швидко. І ті професійні фотоапарати, які коштували тисячі доларів ще кілька років тому можна зараз купити за кілька сотень доларів. В художній фотографії, не комерційній і не репортажній вимоги до техніки не такі серйозні. На мою думку 90% це практика 5% це техніка і 5% вдача чи випадок. Є така теорія 10 тис годин. Якщо коротко, то суть в тому, що досягти успіху в тій чи іншій сфері ви можете потративши 10 тис годин на практику. Тобто, якщо щодня по кілька годин практикуватись то через 5-7 років вас можна буде назвати майстром.
– Чи траплялись Вам роботи любителів, які можна назвати мистецтвом?
– Я не прихильних ярликів і рамок. Інколи людина яка працює над собою і практикується через півроку краще фотографує ніж ветеран з 20-річним досвідом. Більше того з 10 тис фото одне буде хорошого рівня навіть у початківця. Головне це одне фото роздивитись і виловити. Це банальна статистика. Єдина відмінність між професіоналами та початківцями це те, що професіонал, в силу свого досвіду, будь якій сприятливій чи несприятливій ситуації може видати максимально можливий якісний результат.
– Чому обираєте працювати з найскладнішим із жанрів фотографії? Як давно займаєтесь зйомкою “ню”?
– Я не обираю з яким жанром працювати. Зазвичай клієнти самі замовляють той чи інший жанр. Особисто мені складніше працювати у жанрі дитячої фотографії й у сфері рекламних зйомок. Дітей не можна якось змусити позувати, фотограф має сам під лаштуватись під них. А у рекламних проектах завжди стислі часові рамки та високі вимоги по якості.
-Як підготуватись та як відбувається така фотосесія?
– Основне для модельки це психологічно налаштуватись. корисним буде познайомитись з фотографом до зйомки та пофотографуватися в звичайному стилі. нічого страшного в тому немає. Але психологічно це нові емоційні переживання, як стрибок з парашутом чи подорож. В принципі будь яка фотосесія позитивно впливає на людину, багато хто переоцінює себе та по новому дивиться на своє життя. Це піднімає самооцінку.
-Чи можуть моделі розраховувати на анонімність?
– Звичайно. Такого стилю зйомки зазвичай передбачають певну приватність. Для особливо вимогливих клієнтів я віддаю фото в одному екземплярі та видаляю оригінали в себе. Хоча за попередньою домовленістю я можу використовувати фото у виставках. Це кожен вирішує сам для себе.
-Чи є щось спільне за вдачею чи стилем життя, що характеризує Ваших моделей? Які жінки приходять зніматися в “ню”?
– Спільного зазвичай дуже мало. Круг клієнтів дуже широкий і мотиви у кожного свої.
-Вам цікавіше працювати з професійними моделями?
– В Україні немає професійних моделей у цьому напрямку. І зазвичай модельки які позиціонують себе, як професійні – занадто однотипно працюють і досить затребувані в плані зйомок. Тому намагаюсь з такими моделями не працювати.
– Які реальні вікові обмеження для зйомки “ню”?
– Вікові обмеження в принципі прописані законодавчо. Для ню зйомок це від 18 років. Хоча в комерційних зйомках в модельних школах часто в купальниках і білизні фотографуються дівчата від 16 р., але це потрібен додатковий договір підписаний батьками.
-Три найважливіших поради фотографам початківцям
-Порада буде лише одна – практикуватись. 90% успіху це робота над собою.
– Що Ви можете порадити нашим читачкам, які хочуть мати такі цікаві світлини в своїх архівах, та соромляться?
– Пораджу не соромитись! Хороші гарні фото завжди піднімуть настрій. І крім того це збережені емоції. Приємно подивитись на себе через кілька років.
Ми дякуємо нашим гостям за досить насичене та цікаве інтерв’ю і бажаємо натхнення та нових креативних ідей.
У підсумку робимо висновки, кому ж підходить фотосесія Nude?
- Готовим до експериментів;
- Готовим творити мистецтво;
- Тим, хто прагне нових вражень:
- Тим, хто хоче побороти свої страхи, комплекси та зберегти своє тіло на завжди таким, яким воно є зараз;
- Тим, хто хоче виділитись та бути одним з небагатьох.
Людмила Кравчук
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
«…Запросили співати на деякий час у етно-гурт “Дуліби” на декретне місце», – Ріта Рагімова
Рівненські фотографи про фотомистецтво і не тільки…
Що робити рівнянам аби не провести свята зі застудою у ліжку
Спеціально для рівнянок – топ-10 домашніх масок для обличчя в холодну пору року
Як рівнянкам доглядати за шкірою обличчя в домашніх умовах взимку
Оля Полякіна: «Мені генетика дозволяє не дотримуватися дієт»
Як досягти ідеальної фігури – радить супермодель Рівненщини Лілія Боць
Догляд за волоссям в економ-умовах – поради рівнянкам від перукаря вищої категорії Бурмак Оксани.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.