Київський фотограф розповів для рівнян про елітний та унікальний вид фотомистецтва
Учора в кафе Koffein, у місті Рівному відбулася презентація виставки авторських робіт київського фотографа. Творчі та креативні рівняни мають змогу не тільки познайомитися з творчістю фотомитця, а й побувати на майстер-класі, який до слова відбудеться сьогодні у студії «У фарватері істин» в рамках проекту «Музей фотографії в Рівному».
Талановитий фотохудожник ознайомив учасників проекту з унікальними методами друку фотографій за технологією ще середини 19 століття. Кожна світлина, на акварельному папері, виконана в чотирьох різних техніках. Унікальність в тому, що кожен знімок це щось між фотографією і графікою, по суті це музейні експонати. В таких техніках в Україні працюють всього декілька фотомайстрів. Такий вид занять можна назвати досить елітним, оскільки потребує певних знань, навичок, здатність до експериментів та суттєвих фінансових затрат.
Фотомитець ознайомив усіх присутніх з такими поняттями як:
- калітіпія — спосіб отримання негативного зображення на папері, промочений світлочутливим розчином. Негативне зображення використовувалось згодом для виготовлення паперових відбитків;
- ціанотипія – старий спосіб монохромного фотографічного друку, який давав відбитки блакитного відтінку;
- масляний друк – це можливість створити відбиток контактним способом без оптичного збільшення негативу. Зображення наноситься вручну олійною фарбою за допомогою кисті. Кожна робота є унікальною!
- бромойл – додаткова обробка позитиву, надрукованого на бромосрібному фотопапері. Полягає в одночасному відбілюванні зображення і дублення желатину двухромовокислого солями з подальшим формуванням зображення за рахунок просочування фотоемульсії олійною фарбою.
- гумміарабіка – складний і трудомісткий фотографічний процес, який можна розділити на кілька стадій. Спочатку створюється негатив такого ж розміру, як і майбутня фотографія. Потім готується спеціальний склад (сіль хрому, гуміарабік і пігмент), яким покривається акварельний папір. Після висихання папір стає чутливою до дії світла. На неї накладається негатив і експонується сонячним або ультрафіолетовим світлом. Ділянки зображення, які зазнали дії світла, в результаті складних хімічних перетворень задублюються і втрачають здатність розчинятися у воді. При подальшій промивці в воді незадубленні ділянки вимиваються, і виходить позитивне зображення кольору пігменту, що входить до складу світлочутливої композиції. Для створення багатоколірного зображення цей процес повторюється багато разів з використанням різних пігментів.
Також було продемонстровано готові відбитки, виконані в різних техніках альтернативного друку, та вказано про всі переваги та недоліки кожного з методів.
“Ціанотипія”, “ойл-принт”, “офорт для бідних” та інші мудровані речі стають більш зрозумілими коли про них розповідає майстер своєї справи Ярослав Голубчик. У цьому могли переконатися на власні очі ті, хто був присутній на відкритті виставки .
Людмила Кравчук
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
Рівняни можуть повідомляти про відсутність освітлення вулиць
НА РІВНЕНЩИНІ ЖІНКА МОЛОТКОМ ПОБИЛА ПЕНСІОНЕРКУ, БО ТА НЕ ДАЛА ГРОШЕЙ
Рівненщині вдалося втримати лідерство за розвитком промисловості у 2015 році
РІВНЕНСЬКІ ПОЛІЦЕЙСЬКІ ВИЛУЧИЛИ КІЛОГРАМ МАРИХУАНИ
Рівненщина лідирує у впровадженні системи Prozorro
У 2015 році ЦНАПи Рівненщини надали вп’ятеро більше послуг
На Рівненщині засудженому передали наркотики у цибулі
У Рівному після багаторічноі перерви виступатиме легендарний гурт “Соколи”
Як економлять колонії Рівненщини
На Рівненщині бібліотека українського воїна поповнилася книгами
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.