Утримання кінно-спортивної бази збиткове для Рівненської АЕС
Рівненська АЕС як відокремлений підрозділ державного підприємства «НАЕК «Енергоатом» працює з чітко визначеним завданням – безпечне виробництво електричної та теплової енергії. За радянських часів на балансі атомної електростанції перебували всі об’єкти соціальної сфери міста, окрім шкіл. Поетапний процес передачі частини з них у комунальну власність (житловий фонд, магазини, дитячі дошкільні заклади) розпочався у 2001-2002 роках. У 2007 році в державну власність (Мінагрополітики) було передано гідропонно-тепличний комбінат, свиновідгодівельний комплекс, ставкове господарство у с. Березино. Процес поступової передачі соцоб’єктів триває, і минулого року у комунальну власність перейшли гуртожитки.
На жаль, на сьогоднішній день у тарифі на електроенергію, який затверджується НКРЕКП, не передбачено фінансування статей витрат на соціальні об’єкти. Тому РАЕС змушена продовжити передачу соцоб’єктів у комунальну власність. До таких належить і кінноспортивна база, де сьогодні восьмеро штатних працівників забезпечують утримання 14 коней, з яких 2 поні.
Для того, щоб залучити більше відвідувачів, було встановлено символічну вартість місячного абонементу – 20 гривень для дітей і 47 – для дорослих. Однак, послугами кінноспортивної бази користується лише восьмеро дорослих, а відвідування дітей не постійне – від чотирьох до тридцяти в день. Це свідчить про низький попит таких послуг для існуючої кількості населення міста. А для атомної станції утримання бази є збитковим. У 2015 році воно обійшлося в 1,8 млн. гривень, тоді як дохідна частина склала лише 11 тисяч гривень.
Для вирішення ситуації, що склалася, колектив Рівненської АЕС змушений був звертатися до міської влади з пропозицією передати об’єкт у комунальну власність і організувати на його базі реабілітацію діток, хворих на ДЦП. Така послуга як іпотерапія була б доречною для вихованців Кузнецовського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів. І дуже прикро, що на добрі наміри атомної станції міська влада постійно відповідала відмовою, а сьогодні це питання знову мусується у ЗМІ і соцмережах.
Щоб зберегти тварин, колектив РАЕС звернувся до державного підприємства «Конярство України». Виходили з того, що вік коней доволі поважний, і вони не можуть брати участь у спортивних змаганнях, але окремі з них придатні для племінного розведення таких порід, як «українська верхова» та «рисак». 19 лютого 2015 року це підприємство письмово підтвердило згоду на пропозицію безоплатної передачі коней та інвентарю, що перебувають на балансі електростанції, до філії «Західний племконецентр» (м.Тернопіль). Мінагрополітики та Міненерговугілля погодили цю передачу з державної у державну власність. Наразі процес погодження перебуває на завершальній стадії в інших державних органах.
Зауважимо, що до ДП «Конярство України» входять 11 кінних заводів, 2 селекційних центри, там розвивається кінний спорт. Тож коней з кінноспортивної бази РАЕС планується передати підприємству, якому властивий цей вид діяльності. Атомна станція ж буде й надалі виконувати своє головне завдання з виробництва електроенергії та утримувати на своєму балансі такі соціально важливі для всіх жителів Кузнецовська об’єкти, як Палац культури, санаторій-профілакторій, РОК «Біле озеро», спорткомплекс, готель «Вараш» та професійно-технічне училище.
Повідомляє прес-служба РАЕС
Читайте також у “Новинах по-рівненськи”:
На Рівненщині відзначають 111-у річницю від дня народження Уласа Самчука
Олексій Бучинський відзначив кращих спортсменів Рівненщини
На Рівненщину марихуана приїхала з Одеси
Кубок світу з пауерліфтингу став «бронзовим» для рівнянки Любові Семенюк
Рівненського кіборга Андрія Ліснічука Президент нагородив орденом “За мужність” ІІІ ступеня
На Рівненщині Екологічна комісія проти спецдозволів на користування бурштиновими надрами
У Рівному невідомий повідомив, що залізничний вокзал заміновано
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.