Розробити обласну програму переходу на альтернативні види теплопостачання
Таке рішення сьогодні під час засідання прийняла робоча група для розробки пропозиції з переведення комунальних підприємств, закладів, установ на альтернативні види палива під головуванням заступника голови обласної ради Степана Павлюка.
Відкриваючи засідання представник керівництва обласної ради Степан Павлюк, зазначив, що основним завданням робочої групи є координація, контролювати та «проштовхувати» питання переходу на альтернативні джерела теплопостачання на території Рівненської області.
В свою чергу член робочої групи, голова громадської організації «Європейська консолідація» Юрій Каленський наголосив на нагальній потребі переходу на місцеві види палива, адже ціна на імпортний газ є не прогнозована.
Депутат обласної ради Віктор Ольховик повідомив, що є можливість перевести обласні комунальні заклади соціального захисту на автономне опалення з використанням альтернативного палива місцевого походження. За словами обласного обранця цей процес вже реалізується в соціальних обласних закладах Олександрії та Клеваня.
Представник управління освіти і науки облдержадміністрації Петро Коржевський проінформував, що на сьогодні ведеться робота по переведенню 12 освітніх закладів Рівненщини на альтернативні джерела опалення із збереженням газових котлів, як резервних. Він зазначив, що освіта в цьому питанні має вже позитивний досвід – вже реалізована низка проектів по переходу на альтернативні джерела теплопостачання в освітніх закладах районів області.
Члени робочої групи вирішили доручити обласним комунальним закладам, які користуються централізованим теплопостачанням, до 10 жовтня проінформувати обласну раду про встановлення та використання лічильників теплової енергії.
Окремо на засіданні було рекомендовано всім обласним комунальним закладам, які використовують послуги теплопостачальних організацій, внести пропозиції щодо відмови від централізованого теплопостачання та перехід на автономне опалення своїх приміщень з використанням місцевої сировини для палива.
Довідково: Рівненщина до кінця цього року одержить з держбюджету майже 13 мільйонів 500 тисяч гривень цільової субвенції на заходи з енергозбереження, внесок районів та міст обласного значення складатиме 5 мільйонів 600 тисяч гривень. Загалом державні кошти спрямують для 46 об’єктів Рівненщини. У районах та містах обласного значення реконструюватимуть системи опалення, встановлюватимуть твердопаливні котли та замінюватимуть газові плити на електричні в бюджетних закладах – школах, дитсадках, соціальних та медичних установах.
Про це повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.