На Рівненщині зафіксовані факти пов’язані з торгівлею людьми
У рамках Всеукраїнської інформаційної кампанії та з нагоди Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми у Головному управлінні Нацполіції відбулася прес-конференція «Спільними зусиллями проти торгівлі людьми в Україні».
Як не стати жертвою работорговців та що робити, аби вибратися із полону, сьогодні в управлінні поліції громадян застерегли та поінформували представники Центру підтримки громадських ініціатив «Чайка», начальник відділу департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації Олена Олешкевич та начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, Михайло Войлов.
«Факти, пов’язані з торгівлею людьми, дійсно є, і вони присутні не лише у Рівненській області — зазначив підполковник поліції Михайло Войлов. — І хоча такі злочини викривати важко, два таких ми задокументували у минулому році. Кримінальні провадження вже скеровано до суду.»
Громадяни Туреччини умисно декілька разів протягом 2014-2015 роківприїжджали на територію України та з метою сексуальної експлуатації вербували дівчат, як легкої поведінки, так і просто бажаючих полетіти за кордон. Вісімнадцять потерпілих дівчат не встигли переправити за кордон,тобто злочин вдалося припинити на стадії вербування. Жертвами таких злочинів також стають і неповнолітні, їх звернулося до поліції шестеро, троє зяких вже отримали статус постраждалого.
У поточному році у слідчих перебуває десять кримінальних проваджень.
«Основною проблемою у сфері торгівлі людьми є той фактор, що потерпіла особа боїться розголошення відомостей про неї, тож не завжди звертаються за допомогою», — зазначає керівник Центру Лариса Гунько.
Це підтверджує і правоохоронець, тому реєструвати та розслідувати злочини доводиться не за повідомленням потерпілої особи, а за фактом скоєння.
Як інформує начальник відділу департаменту соціального захисту населенняоблдержадміністрації Олена Олешкевич, кожна людина, яка вважає себепотерпілою від торгівлі людьми, має право звернутися за допомогою,надавши при цьому певний пакет документів до місцевих адміністрацій.Розгляд її звернення триває протягом місяця. Статус постраждалогопризначає Міністерство соціальної політики України. Крім того, у рамкахреабілітації такі особи мають право на безкоштовну правову, юридичну,медичну, матеріальну, соціальну допомоги, на працевлаштування, навчаннята притулок.
Правоохоронці застерігають бути обережними під час виїзду за кордон зметою працевлаштування, особливо коли це відбувається через Інтернетресурси. Адже в іноземній країні на вас може чекати не лише сексуальнаексплуатація, а й трудова. Сюди також можна віднести примушування дожебрацтва, примусове вилучення органів, примусове усиновлення зподальшою експлуатацією та ін.
«Тож, аби не потрапити у рабство, приймаючи рішення працювати за кордоном, детально ознайомтеся з інформацією, яку надає фірма-роботодавець. А ще краще звертатися до фірм, які офіційно займаютьсяпрацевлаштуванням», — застерігає Михайло Войлов.
Якщо все ж таки з вами така біда трапилася в іншій країні, за допомогою потрібно звертатися до місцевої поліції, або посольства, або громадських організацій.
Повідомляє відділ комунікації поліції Рівненської області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.