На Рівненщині налагоджено випуск соєвої жатки
На Рівненщині успішно розвивається аграрний сектор. Так, в області функціонують понад 750 сільськогосподарських та близько 500 фермерських підприємств.
Також сотня виробників працюють у галузі агропереробки та харчовій промисловості. Окрім того, одинадцять підприємств займається заготівлею молока та виробництвом молочної продукції.
«Рівненщина – це, в першу чергу, аграрна область. Сільське господарство складає основу економіки краю. Вироби сільгоспвиробників постачаються не тільки на ринки України, а й за кордон. Тим часом 80% сільськогосподарської продукції виробляють підприємства Млинівського, Здолбунівського, Радивилівського та Рівненського районів», – розповів заступник голови Рівненської облдержадміністрації Ігор Тимошенко.
В області функціонує 10 підприємств, що займається ремонтом агрегатів до сільськогосподарських машин.
Водночас, успішним прикладом розвитку аграрної галузі є створення у Здолбунівському районі виробництва із випуску сільськогосподарської техніки.
За рік на підприємстві налагоджено високотехнологічне виробництво європейського рівня. Тут випускають запчастини до збиральної техніки, візки для транспортування жаток.
У цехах підприємства встановлено сучасне обладнання, працевлаштовано 120 робітників.
«Наші поля обробляються сільськогосподарською технікою, яку імпортують з-за кордону. Власне тому і виникла ідея створення підприємства, що виробляє та ремонтує техніку для вітчизняного сільгоспвиробника», – розповів директор здолбунівського виробничо-конструкторського об’єднання «МААNS» компанії «Автоленд» Андрій Циганенко.
Робота над запчастинами розпочинається у конструкторському відділі. У ньому розробляються проекти деталей у 3Dформаті та програми, за допомогою яких процес виробництва повністю автоматизований. Працівники лише контролюють та налаштовують роботу верстатів.
Окрім деталей до збиральної техніки, на виробництві повністю налагоджений процес виготовлення соєвої жатки-flex, що монтується в зерновий комбайн. Вона повністю повторює контур ґрунту та дозволяє мінімізувати втрати урожаю цієї культури. Таку жатку вже використовують на полях фермерського господарства «П’ятигірське», що у Здолбунівському районі.
У перспективі планується виготовлення соняшникової жатки.
«Позитивним є те, що незважаючи на складний час, наші господарники розвивають виробничі потужності своїх підприємств. Також вони справно сплачують податки до місцевих бюджетів та забезпечують роботою людей», – додав Ігор Тимошенко.

Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: newskvv@ukr.net або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.