У Рівному в музеї представили інформаційно-просвітницький проект «Воїни. Історія українського війська»
13 жовтня у Рівненському обласному краєзнавчому музеї під час круглого столу «Українська армія: минуле, сучасне, майбутнє» відбулася презентація виставки «Воїни. Історія українського війська». Це розповіді про історію військових формувань на теренах України від князівського дружинника ХІ століття, через реєстрове козацтво Гетьманщини часів Богдана Хмельницького, корпус січових стрільців – і до вояка Збройних сил України у зоні АТО.
Навіть у тяжкі періоди бездержавності перед відкритими загрозами українці самоорганізовувалися, щоб захистити себе та свою землю. Історія нашого війська сягає часів Давньої Русі. Високо цінувалися загони з українських земель у військах Великого Князівства Литовського та Речі Посполитої. Козацька піхота була чи не найкращою у Східній Європі. У ХХ столітті українці показали світові чимало прикладів справжньої воїнської мужності, вправності та завзяття, які не мають бути забутими сьогодні.
Експозиція дає змогу зазирнути в минуле та подивитися, якими були однострої та зброя українських воїнів у різні історичні епохи. Світлини супроводжує інформація про тип військових організацій, чисельність і озброєння військ, методи воєнного мистецтва та найвизначніші битви.
– Після перемоги Революції Гідності та агресії Росії проти української держави відновлення національних військових традицій вкрай необхідне сучасній українській армії, – зазначили учасники круглого столу. – Хоча початкова неготовність Збройних сил України до війни на Сході і була частково подолана та навіть стала рушієм низки реформ, трансформація пострадянського війська в національне досі триває. Цей процес також потребує ґрунтовного перегляду традицій військового однострою, звань, знаків розрізнення і нагород.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.