Клесівська та Радивилівська громади є одними з найбільш прозорих та публічних на Рівненщині
Такі результати оприлюднили громадські активісти в рамках дослідження «Публічність і відкритість ОТГ», під час якого було проаналізовано роботу 9 ОТГ Рівненщини та Закарпаття.
Для моніторингу відібрали громади, які відрізняються за часом створення, чисельністю населення, рівнем доходу. Роботу ОТГ оцінювали за 27 критеріями.
Відтак, однією із проблем у громадах є оприлюднення публічної інформації.
Крім того, Деражненська та Смизька громади не мають власного інтернет-сайту. За результатами дослідження, зразковими є веб-сторінки Клесівської та Радивилівської громад. Не усі представники ОТГ Рівненщини публікують на офіційному сайті рішення місцевої ради та виконкому, інформацію про генплани та земельні ділянки.
Дослідження виявило типові проблеми та недоопрацювання у публічній роботі громад.
Тепер активісти, спільно з представниками Рівненської ОДА та громадами – напрацьовують шляхи вирішення цих проблем.
«Це позитивні результати. Дослідження показало, що міста і селища більш відкриті, до того ж одразу видно – де голова вперше обраний, а де працюють керівники з досвідом. Велике значення має і команда, технічне оснащення. Тому надалі заплануємо провести ряд навчань щодо публічності та відкритості. Порівняно з Закарпаттям – нас ці результати тішать. Але вдосконалювати роботу таки потрібно», – наголосила заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.
Консультант з бюджетних питань Проекту ПУЛЬС АМУ Людмила Кушер, яка напряму працює з ОТГ зауважила: «Нині громади працюють добре, адже законодавство прописано так, що порушення щодо видатків бувають вкрай рідко. Адже органи місцевого самоврядування зобов’язані виконувати усі прописані законодавчі акти. Складніша ситуація щодо контролю за доходами».
За матеріалами Офісу Реформ проекту ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.