На Рівненщині пройшов патріотичний Форум «Ми – Українці»
Для обміну досвідом у розвитку національно-патріотичного виховання, на Рівненщину приїхали близько 159 фахівців по роботі з молоддю з Волинської, Житомирської та Рівненської областей.
До роботи патріотичного Форуму також долучилися представники Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України, Українського інституту національної пам’яті, МГО «Центр Національного Відродження», молодіжних громадських організацій.
На переконання одного із організаторів заходу Тараса Родзістого, представника МГО «Центр Національного Відродження», метою Форуму є налагодження комунікації між фахівцями, котрі безпосередньо працюють із школярами та молоддю.
«Національно-патріотичне виховання є пріоритетом номер один у державі. Це складова національної безпеки України. І наше завдання наразі – налагодити комунікацію між тими, хто працює в напрямку реалізації молодіжної політики. Такі фахівці є в кожному районі. І сьогодні вони обміняються досвідом, спільно працюватимуть на Форумі».
З вітальним словом від керівництва Рівненщини до учасників заходу звернуласяАлла Черній, ректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
«Ви спільно робите велику і таку необхідну справу – ви виховуєте патріотів України. Наразі молодь і діти є рушійною силою розвитку нашої держави. Сьогодні відбуваються конкретні патріотичні справи за участю саме молодіжних і дитячих патріотичних організацій. Тому актуальним є проведення таких Форумів», – зазначила Алла Черній.
Тим часом Рівненщина має великий досвід та напрацювання у процесі національно-патріотичного виховання.
Це гра «Джура», діяльність пластових об’єднань та молодіжних центрів, система учнівського самоврядування.
«Військово-патріотичне виховання учнів і молоді на Рівненщині – це не окремі заходи, це системна робота. Так у рамках військово-патріотичної гри «Джура» у школах заходи тривають упродовж року. Налагоджено співпрацю з ОК «Захід», тому до обласного етапу гри, що проходить на Рівненському полігоні, долучаються військові. Для учнів демонструють військову техніку, організовують стрільби. Тому це уже не просто змагання, а потужний виховний захід. Також у селі Волошки, що в Рівненському районі, діє Пластова оселя – унікальний молодіжний центр. У навчальних закладах Рівненщини діє система учнівського самоврядування» – зазначив начальник відділу загальної середньої та дошкільної освіти управління освіти і науки Рівненської облдержадміністрації Святослав Сидорук.
Упродовж першого дня Форуму відбулися пленарні тематичні засідання, учасники заходу працювали у шести практичних секціях, відбулась зустріч з учасниками АТО.
А вже наступного дня – відвідування Пластової оселі, презентації Пластового руху на Рівненщині та кращих проектів з національно-патріотичного виховання учнівської молоді Волинської, Житомирської та Рівненської областей.
Повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.