Об’єднаним громадам розповіли про зміни у земельному законодавстві
Навчання представників ОТГ – важлива складова для їх успішної роботи, та реалізації реформи децентралізації
Рівненське регіональне відділення АМУ спільно з Рівненським відокремленим підрозділом «Центр розвитку місцевого самоврядування» влаштували практикум для землевпорядників та фахівців з питань культури, освіти, молоді та спорту.
Фахівці розповіли землевпорядникам про основні цьогорічні зміни у земельному законодавстві, як формувати та ефективно використовувати ділянки комунальної власності, механізми зміни їх цільового призначення. Особливу увагу модератор практикуму приділив генеральному плану територій та документам пов’язанихіз погодженням та отриманням дозволів на зміни меж. Наголосив, які нині громади мають повноваження щодо розпорядження та контролю землі, та як удосконалити механізми землекористування.
Під час навчання нагадали, які є шляхи наповнення місцевих бюджетів. А це – земельні платежі. Розповіли про нові правила та вимоги до оформлення договорів оренди землі у 2017 році, та інші важливі питання.
Присутнім презентували дослідження відкритості та прозорості ОТГ в Рівненській та Закарпатській областях. Водночас наголосили – земельні питання, це теж частина доступу до публічної інформації. Тож замовчувати операції навколо землі – не варто.
У другій секції практикуму присутнім розповіли й про інші не менш важливі питання. Соціальна відповідальність перед населенням громади – важлива складова. Фахівці детально розповіли, як мають надаватися послуги населенню, особливо для дітей та молоді. Громади мають опікуватися й культурно-дозвіллєвими комплексами, якщо такі є. Особливу увагу рекомендують звернути на роботу та фінансування публічно-шкільних бібліотек.
Презентували присутнім програму розвитку туризму в ОТГ в Рівненській області. Фахівці переконані – туризм також впливає на усі аспекти життя, до того ж чим більше туристів тим більші надходження до бюджету. Паралельно розвиваються усі інфраструктурні об’єкти.
Директор обласного центру «Спорт для всіх» Микола Петренчук закликав представників громад – розвивати та підтримувати спортивну галузь, брати активну участь у різноманітних дитячо-юнацьких турнірах та змаганнях. У приклад поставив Бугринську ОТГ, яка завжди долучається до змагань.
Повідомляє проект ПУЛЬС, Рівненського відділення АМУ
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.