На Рівненщині вшанували пам’ять видатного земляка-журналіста Бориса Гривачевського
26 квітня на Здолбунівщині у селі Нова Мощаниця відбулося відкриття меморіальної дошки відомому українському публіцисту та журналісту Борису Гривачевському. Саме цього року йому мало би виповнитися шістдесят чотири роки.
Відкрили пам’ятну дошку вдова Бориса Гривачевського Людмила та його колега і наставниця Емма Бабчук. Після чого її освятив намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій.
Меморіальна плита відтепер нагадуватиме учням Новомощаницької середньої загальноосвітньої школи про те, що в цьому закладі з 1960 по 1968 роки навчався Заслужений журналіст України Борис Гривачевський. Участь у заході також взяли заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк зі своїм заступником Олесандром Бухалом та депутатка районної ради Ольга Марчук, яка власне й ініціювала процес встановлення дошки.
«Гривачевський Борис Євгенович визнаний одним з десяти кращих публіцистів серед українців світу. Неоціненним є його вклад у розбудову Єдиної Помісної Православної Церкви в Україні. Ім’я цієї непересічної людини золотими літерами вписане в історію української журналістики та публіцистики. Адже, як справжнього професіонала, ще зараз пам’ятають Бориса Євгеновича на українському радіо та телебаченні, його художні та публіцистичні твори заворожують читача своєю реалістичністю та правдивістю. Його державницька позиція, вміння відстоювати правду мають стати зразком для наслідування сучасним державним діячам та політикам», – зазначив під час виступу заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський.
Довідково: Борис Євгенович Гривачевський відомий український журналіст, письменник, публіцист.
Народився 26 квітня 1953 року в с. Нова Мощаниця Здолбунівського району Рівненської області.
Закінчив Новомощаницьку восьмирічну школу. Після закінчення школи навчався у Дрогобицькому технікумі нафти та газу. Згодом закінчив вечірню школу і вступив до Київського університету ім. Т.Г. Шевченка на факультет філології.
Після закінчення вузу почав працювати на радіо, пізніше у студії УТН. Зокрема, був ведучим телемарафонів “Тарасова церква”, метою яких була побудова храму в Каневі біля Чернечої гори. Його подвижницька праця була гідно пошанована в Україні і за кордоном. Від удостоєний Почесного звання “Заслужений журналіст України” (1996р.), Міжнародної премії ім. Дмитра Нитченка (Австралія) в галузі публіцистики. І був названий одним з десяти кращих публіцистів серед українців світу. За історичні дослідження, нагороджений орденом Святого Володимира ІІІ ступеня.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.