На Рівненщині переважна кількість водоймищ не придатна для купання
На території Рівненської області налічується більше 170 малих та великих річок, довжиною понад 10 км, 130 озер та 12 водосховищ, понад 1500 ставків. Влітку, з підняттям температури атмосферного повітря, частина їх використовується як місця для відпочинку. Переважна кількість таких водоймищ не придатні для купання, берегова смуга не обладнана для рекреаційного використання. Все ж, на території області є і санкціоновані місця масового відпочинку. Таких місць в Рівненській області щороку реєструється близько 27.Як повідомляє Державна установа “Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України” на територіях традиційних місцях масового відпочинку населення, фахівцями Центру проводиться моніторинг стану навколишнього середовища (досліджується вода поверхневих водоймищ, ґрунт та вода питних фонтанчиків). Контроль здійснюється за мікробіологічними, радіологічними та санітарно–хімічними показниками.Від так, з початку травня поточного року досліджено 47 проб води поверхневих водоймищ за мікробіологічними показниками, не відповідали санітарним нормам 15, в основному за вмістом лактопозитивної кишкової палички (ЛКП) та золотистого стафілококу. Невідповідність спостерігалась у воді оз. Басів Кут м. Рівне, р. Іква смт Млинів, в ставку смт Володимирець, в Рівненському районі на території пляжів санаторію «Червона Калина», «Обарівінвест» та КП ДСОК «Електронік–Рівне». У воді оз. Басів Кут виявлялись цисти лямблій. За санітарно–хімічними показниками лабораторіями центру проведено дослідження 45 проб, на двох водоймищах, а саме оз. Басів Кут та р. Іква смт Млинів, виявлено відхилення від санітарних вимог, через БПК5 (біохімічна потреба в кисні), запах, рН та надмірний вміст у воді поверхневих водоймищ аміаку. Радіологічні показники в межах санітарних норм.За результатами останніх (02.06.2017) досліджень оз. Басів Кут перевищення нормативних показників спостерігалися у воді озера через БПК5 та перевищення рН.Слід вказати, що контроль за станом води поверхневих водоймищ ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» оз. Басів Кут здійснюється щотижнево, на інших водоймищах Рівненської області в місцях масового відпочинку не менше 2 разів на місяць.
Від так, з початку травня поточного року досліджено 47 проб води поверхневих водоймищ за мікробіологічними показниками, не відповідали санітарним нормам 15, в основному за вмістом лактопозитивної кишкової палички (ЛКП) та золотистого стафілококу. Невідповідність спостерігалась у воді оз. Басів Кут м. Рівне, р. Іква смт Млинів, в ставку смт Володимирець, в Рівненському районі на території пляжів санаторію «Червона Калина», «Обарівінвест» та КП ДСОК «Електронік–Рівне». У воді оз. Басів Кут виявлялись цисти лямблій. За санітарно–хімічними показниками лабораторіями центру проведено дослідження 45 проб, на двох водоймищах, а саме оз. Басів Кут та р. Іква смт Млинів, виявлено відхилення від санітарних вимог, через БПК5 (біохімічна потреба в кисні), запах, рН та надмірний вміст у воді поверхневих водоймищ аміаку. Радіологічні показники в межах санітарних норм.За результатами останніх (02.06.2017) досліджень оз. Басів Кут перевищення нормативних показників спостерігалися у воді озера через БПК5 та перевищення рН.Слід вказати, що контроль за станом води поверхневих водоймищ ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» оз. Басів Кут здійснюється щотижнево, на інших водоймищах Рівненської області в місцях масового відпочинку не менше 2 разів на місяць.
За санітарно–хімічними показниками лабораторіями центру проведено дослідження 45 проб, на двох водоймищах, а саме оз. Басів Кут та р. Іква смт Млинів, виявлено відхилення від санітарних вимог, через БПК5 (біохімічна потреба в кисні), запах, рН та надмірний вміст у воді поверхневих водоймищ аміаку. Радіологічні показники в межах санітарних норм.За результатами останніх (02.06.2017) досліджень оз. Басів Кут перевищення нормативних показників спостерігалися у воді озера через БПК5 та перевищення рН.Слід вказати, що контроль за станом води поверхневих водоймищ ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» оз. Басів Кут здійснюється щотижнево, на інших водоймищах Рівненської області в місцях масового відпочинку не менше 2 разів на місяць.
Слід вказати, що контроль за станом води поверхневих водоймищ ДУ «Рівненський ОЛЦ МОЗ України» оз. Басів Кут здійснюється щотижнево, на інших водоймищах Рівненської області в місцях масового відпочинку не менше 2 разів на місяць.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.
Новини партнерів: