Новини по-рівненськи
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
  • Головна
  • Новини
  • Блоги
  • Всі рубрики
    • Топ-теми
    • Кримінал
    • Здоров’я
    • Відпочинок
    • Спорт
    • На замітку
    • Рекламні оголошення
Головна » Новини » У рівненському готелі іноземець підхопив легіонельоз

У рівненському готелі іноземець підхопив легіонельоз

13-Чер-2017

парфуми1

легіонельозНещодавно після перебування в одному з готелів м. Рівне на тяжку форму пневмонії захворів іноземець. Невдовзі йому на Батьківщині виставили діагноз – хвороба легіонерів, або легіонельоз. 
Ще не так давно у нас кондиціонери були рідкістю, а про джакузі ніхто не чув. Нині цим нікого не здивуєш, а невеликі й великі готелі виросли десятками — достатньо проїхатись від Радивилова до Корця. Тому й не дивно, що ця проблема не оминула і Рівненщину: в травні до ДУ “Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України” надійшло повідомлення про те, що на легіонельоз захворів іноземець, який у квітні 2017 року під час інкубаційного періоду перебував в одному з готелів Рівного. Негайно спеціалістами Центру був проведений відбір проб води та їх доставка до Києва, де в лабораторії особливо небезпечних інфекцій ДУ “Київського обласного лабораторного центру МОЗ України” в одній із проб підтверджено методом полімеразно — ланцюгової реакції наявність фрагментів ДНК легіонели. 7 червня 2017 р. спеціалістами різного профілю ДУ “Рівненського обласного лабораторного центру МОЗ України” проведено моніторингове відвідування готелю з метою епідрозслідування випадку можливого зараження хворого та мінімізації ризиків подальшого поширення інфекції, і керівництву надано необхідні рекомендації.
Готель новий, обладнання сучасне, заходи безпеки, дезінфекції начебто і здійснюються, а проте легіонельоз дуже підступний. І там, де відбувається застій теплої води, мікроорганізм швидко розмножується, що й може призвести до зараження людей. Однак слід пам’ятати, що не такий страшний чорт, як його малюють: підвищення температури води вище 60-650С вбиває збудника, і це — найкращий метод дезінфекції, яка також може здійснюватись і хімічними методами. Нині проведення контролю якості дезінфекції може здійснюватись і лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ “Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України”, з цією метою придбано поживні середовища.
З метою мінімізації ризиків зараження легіонельозом власникам готелів рекомендовано:

  1. Забезпечити промивку та дезінфекцію шляхом підвищеної температури води водозливних кранів, душових сіток, джакузі за спеціально розробленим графіком не рідше, ніж 1 раз на 2 тижні.
  2. Розробити інструкції з обслуговування та дезінфекції замкнутих та відкритих систем гарячого водопостачання, водяного опалення, кондиціонування, басейнів, душових, ванни-джакузі та інше на підставі технічної документації.
  3. Щомісяця проводити термічну дезінфекцію методом підняття температури в нагрівачі до 70-750 С в системі гарячого водопостачання.
  4. Один раз на 3 місяці проводити очистку від шумовиння та дезінфекцію контактуючих з водою поверхонь.
  5. Скласти плани – графіки проведення чистки та дезінфекції вищевказаного обладнання.
  6. Використовувати хімічні дезінфекційні засоби при проведенні дезінфекції з дотриманням відповідних концентрацій та часу експозиції (Біомол — форте”, “Маломакс-хлор”, “Бланідаз плюс” та інші дозволені в Україні).
  7. Щотижня дезінфікувати установки для розбризкування води (джакузі) у відповідності до рекомендацій виробника.
  8. Здійснювати очистку та дезінфекцію води плавального басейну. Забезпечити концентрацію активного хлору у воді плавального басейну в межах 0,3 — 0,5 г/л.
  9. Проведення вищевказаних заходів документально заносити в окремий журнал.

Проте слід не забувати, що легіонельозом можна заразитись і в звичайній квартирі, якщо є умови застою теплої води. Тут рекомендації простіші: насамперед, не давати можливості тривалого застою, проводити очистку від шумовиння, ну і звичайно, час від часу забезпечувати подання гарячої температури хоча б в 65-700С.
Для довідки: Взагалі це небезпечне захворювання вперше виявлено відносно недавно, в 1976 р. і збудниками його є Legionella pneumophila — давно відомий мікроорганізм, поширений у всьому світі у ставках, водоймищах, річках. Його нерідко можна виявити і у водопроводній воді, проте в звичайних, природних концентраціях він для людини безпечний. Однак при певних умовах — там, де відбувається застій теплої води з t 35-400С легіонелла розмножується, і найчастіше при вдиханні аерозолів такої води і відбувається зараження. Насамперед, подібні умови можуть створюватись в системах централізованого кондиціювання повітря, при роботі приладів системи гарячого водопостачання — кранів, душових сіток, джакузі та інших, які створюють дрібнодисперсний аерозоль води. Саме тому легіонельоз відносять ще до так званих “техногенних інфекцій”. Загалом відомо дві основних форми захворювання — гарячка Понтіак, яка протікає в легких формах і схожа на звичайну гостру респіраторну інфекцію, і власне легіонельоз, який перебігає в формі тяжкої пневмонії з летальністю до 7-30 %. Легіонельоз виявлено майже у всіх країнах Європи (в т.ч. й в Україні). В США зареєстровано близько тисячі хворих, проте дослідження американських вчених свідчать, що реально щороку на легіонельоз (переважно гарячку Понтіак) хворіє приблизно 100 тисяч осіб.
Повідомляє Державна установа “Рівненський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України”

Позначки:
іноземецьлегіонельозхвороба

Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.

Новини партнерів:
Читайте також:
05-Січ-2016Відпочинок

Рівненський коваль повернувся з міжнародного фестивалю з черговою перемогою

03-Тра-2020Здоров'я

На Рівненщині підтверджено 29 нових випадків захворювання на COVID-19

26-Чер-2019Новини

У Рівному стартує челендж «заCHECK-INся з нацгвардійцем».

13-Бер-2025Новини

Сарненська патрульна захистила титул чемпіонки України

Останні новини

27-Чер-2025

Біля Рівненської лікарні облаштовують безбар’єрний простір

27-Чер-2025

Троє військовослужбовців з Рівненщини повертаються з полону додому.

27-Чер-2025

Поліцейські та рідні розшукують зниклого 15-річного рівнянина

27-Чер-2025

У Вараському районі внаслідок ДТП тяжко травмувався неповнолітній мотоцикліст

27-Чер-2025

Дослідження теми патернів у трейдингу: корисна інформація для новачків

Популярні новини

12-Чер-2025

На Рівненщині додому на щиті повернулися двоє Захисників

12-Чер-2025

На Кореччині внаслідок ДТП загинув мотоцикліст

02-Чер-2025

На Рівненщині сталася смертельна ДТП

16-Чер-2025

На Рівненщині повернувся додому на щиті Віктор Остапчук з Дубенщини

04-Чер-2025

Березнівські поліцейські задокументували злочин у сфері довкілля

Ми в мережі

Новини по-рівненськи
Погода
Рівне

вологість:

тиск:

вітер:

Погода на 10 днів від sinoptik.ua

Всі права захищені чинним законодавством України.
Повне або часткове використання матеріалів сайту можливе лише за умови посилання (для інтернет-видань — гіперпосилання) на tomat.rv.ua
Редакція може не поділяти думку авторів. Адміністрація сайту залишає за собою можливість редагувати надані їй матеріали.
Блоги – це матеріали, які відображають винятково точку зору автора. Редакція не несе відповідальність за публікації блогерів.
Контакти сайту: Електронна адреса: [email protected] Тел: 098 37 98 993
© ТОВ «ІНФОРМАЦІЙНЕ АГЕНТСТВО «НОВИНИ ПО-РІВНЕНСЬКИ» 2014-2020

Розробка сайту.