У Рівному рятувальники пішли на пляж
За оперативними даними Рівненської обласної комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах з початку року на воді загинуло дев’ять, а з початку купального сезону двоє осіб. Статистика свідчить, що кожен рік на водних об’єктах області гине понад 50 чоловік. Водяна стихія забирає, як правило життя у тих, хто проявляє безпечність та легковажність, нехтуючи елементарними заходами безпеки. Основними причинами утоплень традиційно залишаються купання у нетверезому стані, порушення правил поведінки на воді, невміння плавати та безконтрольність з боку батьків. Тому з метою запобігання та попередження загибелі на воді та у зв’язку з офіційним відкриттям сезону купання, 16 червня працівники Міськрайонного управління ДСНС у Рівненській області спільно з Навчально-методичним центром БЖД та ЦЗ провели в місті Рівне на базі місцевого озера Басів-Кут навчання серед людей правил поведінки на воді.
Рятувальники не випадково вибрали дану водойму, що розташовується майже в самісінькому центрі міста. Річ у тім, що чимало рівнян та гостей не бажаючи або не маючи часу виїздити на відпочинок за межі обласного центру, віддають перевага саме місцевій водоймі, що обладнане усім необхідним для активного відпочинку. Зважаючи на те, що купальний сезон на Рівненщині тільки розпочався та з метою попередження трагедій рятувальники нагадують громадянам основні правила безпечної поведінки на воді. При високій температурі повітря і низькій воді, виникає гостре переохолодження тіла, що приводить до холодового шоку і загибелі людини.
Найчастіше це явище трапляється тоді, коли ще вода недостатньо прогрілася. Коли людина потрапляє в таку воду у неї стається різке охолодження тіла в результаті чого судома зводить руки й ноги, утруднюється дихання, повністю паралізується рух. В такому стані потерпілий не має змоги кликати на допомогу. Не рекомендується купатися поодинці біля крутих і зарослих густою рослинністю берегів.
Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
Не забувайте про самоконтроль. При перших ознаках переохолодження негайно виходьте з води, переодягніться у сухий одяг, зробіть декілька фізичних вправ, простих рухів, присідань або пробіжку. Не поновлюйте купання. Особливо обережними повинні бути особи, які страждають на серцево-судинні захворювання. Час їхнього перебування у воді повинен обмежуватися 2-3-ма хвилинами. Перед купанням потрібно відпочивати.
Спітнілому входити у воду не рекомендується. Перед зануренням у воду необхідно змочити обличчя та плечі. Це особливо важливо для тих, хто купається вперше в сезоні, а також для осіб похилого віку, які особливо чутливі до холоду.
Не купайтесь у негоду, при сильному вітрі та великій хвилі.
Невміючи плавати, не заходьте у воду глибше пояса, щоб не оступитися і не потрапити на глибоке місце, в яму, чи не опинитися на сильній течії.
Не купайтеся і не допускайте до води людей у нетверезому стані. Відомо, що у випадку алкогольного сп’яніння людина втрачає контроль за своїми вчинками і стає безпорадною у критичній ситуації.
Не стрибайте у воду у незнайомих місцях, коли не знаєте глибини та стану водойми. Під час купання не подавайте оманливих сигналів про допомогу. Не запливайте за буї, які визначають зону купання.
Отже, щоб трагедія з водойми не потрапила у вашу родину, щоб вода не забрала життя у ваших близьких і знайомих – дотримуйтесь правил поведінки на воді особисто, та підштовхуйте до таких же вчинків інших. Не забувайте і про громадський обов’язок кожного – надати допомогу в разі критичної ситуації. При відпочинку, побачивши на воді пустощі дітей – зробіть зауваження, – це може їм зберегти життя, запобігти трагедії. Виконуючи правила поведінки на воді ви захищаєте себе від нещасного випадку. Бажаємо, щоб ваш відпочинок приніс тільки задоволення.
Повідомляє Головне управління ДСНС у Рівненській області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.