У Рівному столичні фахівці навчають медиків бригад екстреної допомоги
У Рівному відбуваються навчання інструкторів з питань надання екстреної медичної допомоги при травмі на догоспітальному етапі (ATLS) серед працівників комунального закладу облради «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф».
Протягом цього тижня понад двадцять медиків екстреної допомоги зі структурних підрозділів центру підвищуватимуть свої практичні навики надання медичної допомоги потерпілим унаслідок складних травм. В якості «пацієнтів» виступають дистанційно керовані учбові манекени, що здатні відтворювати патологічні стани організму при яких необхідно проводити дефібриляцію серця, серцево-легеневу реанімацію та зупинку кровотеч. За допомогою цих манекенів можна об’єктивно оцінити якість надання екстреної медичної допомоги. Приблизна вартість одного з таких тренажерів – півтора мільйони гривень.
Надають обладнання, інструктують та навчають медиків з Рівненщини працівники “Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров’я України”: Крилюк Віталій Омелянович – доктор медичних наук, доцент кафедри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, завідувач центру з підготовки медичних та немедичних працівників УНПЦЕМ та Кузьмінський Іван Володимирович – лікар з медицини невідкладних станів, інструктор центру з підготовки медичних та медичних працівників.
Головний лікар «Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Андрій Бортнік зазначає, що навчання спеціалістами такого високого фахового рівня приносить значну користь: «У роботі та навчаннях бригад екстреної медичної допомоги надаємо перевагу саме практичним заняттям над відпрацюванням навиків в умовах максимально наближених до реальних. На початку цього місяця кілька команд рівненських медиків брали участь у медичних ралі, що відбувалися на Сумщині. Цього ж тижня навчаємось та відточуємо свої практичні навички. Представники центру зі всіх районів області, які нині проходять навчання, відрізняються високим рівнем мотивації та бажання освоювати та відшліфовувати навики. У майбутньому ж, прибувши до своїх структурних підрозділів, вони вже у якості інструкторів зможуть передати отримані сьогодні знання своїм колегам та підвищити і їх рівень професіоналізму».
Один із викладачів та, власне, автор такого практичного навчального курсу доктор медичних наук Віталій Крилюк, гідно оцінив фаховий потенціал групи медиків з Рівненщини. Каже, що працівники центру екстреної медичної допомоги вправні та бажають навчатися. Окрім того бажає, аби українські медики тренувалися на найсучаснішому обладнанні, власне тому пан Віталій, разом з інструкторами науково-практичного центру екстреної медичної допомоги і проводить такі навчання по всій країні.
Повідомляє прес-служба Рівненської обласної ради
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.