На Рівненщині безробітних навчали лозоплетінню
У такому ремеслі, як лозоплетіння, проявити свій талант доволі непросто. Красиві якісні вироби передбачають багато зусиль, терпіння і любові. Кожне плетене диво – частина серця майстра. Зроблені з душею, якісно і професійно, такі речі служитимуть довго, а попит на екологічно чисті вишукані натуральні вироби з роками лише зростає.
Державна кваліфікаційна атестація у групі слухачів Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією «Виробник художніх виробів з лози» – це завжди яскрава презентація майстерності та високої якості, великий сплеск творчої енергії і своєрідне переосмислення одвічних цінностей…
Безробітні слухачі Гощанщини і Кореччини, котрі ще вчора переймалися важливим життєвим питанням зайнятості, сьогодні отримали чудову нагоду майструвати та реалізовувати меблеві та інші вироби з лози. У Гощанському навчальному відділенні Рівненського центру професійно – технічної освіти державної служби зайнятості навчають старовинному і такому сучасному ремеслу – лозоплетінню. Досвідчений майстер виробничого навчання Валентина Голуб із гордістю представила своїх вихованців. На ДКА слухачі буквально «втопили» кабінет у розмаїтті авторських робіт.
Присутні на іспиті заступник директора РЦПТО ДСЗ Руслана Бодренко, представник Гощанського районного центру зайнятості Володимир Бандура і роботодавець Галина Чернюк із великим інтересом і неприхованим захопленням слухали відповіді слухачів та оцінювали їхні вироби.
Валентина Голуб:
Наші слухачі старанні і працьовиті. Усі відмінно опанували процес виготовлення складних художніх виробів з лози та меблів. Об’ємні масивні міцні та красиві табурети, крісла-гойдалки, столи, стільці, вази, плафони, підставки для вазонів, корзини, підноси та навіть підвісна гойдалка – все це кропітка, але цікава робота. Після навчання випускники отримали 4 кваліфікаційний розряд.
Тривале 8-місячне навчання дозволило слухачам ґрунтовно вивчити технологію виготовлення та основи конструювання плетених виробів з лози, матеріалознавство, вони навчилися читати креслення та виконувати малюнок.
Слухачка Світлана Опанасюк першою опанувала плетіння табуретки. За її прикладом працювали й інші слухачі. Талановита і працьовита мешканка селища Бочаниця здобула повагу і авторитет у викладачів і одногрупників, а її вироби – яскраво свідчать про високу майстерність.
У розмові із слухачами з’ясувалося, що майбутня робота усім до душі. Зокрема, демобілізовані військовослужбовці, учасники АТО Олександр Грох із м. Корець та Олександр Федюкевич із смт Гоща змінили докорінно свої плани. Відтепер вони вміють майструвати вироби, що приноситимуть людям лише користь і задоволення. Щоправда, для серйозного заняття цією справою знадобляться чималі зусилля і відповідні умови.
За активну життєву позицію, участь у майстер-класах та відмінне навчання Світлані Опанасюк і Мефодію Кусіку подяки РЦПТО ДСЗ вручила заступник директора Руслана Бодренко. Відмітили слухачку і у Гощанському районному центрі зайнятості: за успіхи у навчанні та активну участь у профорієнтаційних заходах Володимир Бандура також вручив Світлані Опанасюк подяку.
Випускників привітали із успішним завершенням навчання та здобуттям нової робітничої кваліфікації, подякували за сумлінність і побажали успішної роботи в задоволення.
Коротка довідка:
навчання за професією «Виробник художніх виробів з лози» триває 4,4 місяці та 8,2 місяців (у програмі – виготовлення меблів);
навчання відбувається на базі Гощанського навчального відділення РЦПТО ДСЗ;
слухачі повинні мати повну або базову загальну освіту.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.