Звернення управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому до мешканців м.Рівного
На виконання розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 січня 2015 року № 47-р «Про встановлення режимів підвищеної небезпеки та надзвичайної ситуації», протоколу селекторної наради, проведеної Прем’єр-міністром України, від 23 січня 2015 року № 2666/0/1-15, відповідних розпоряджень голови Рівненської облдержадміністрації від 27.01.2015 № 28 «Про обласний оперативний штаб» та від 29.01.2015 № 33 «Про впровадження заходів у режимі підвищеної готовності» видано розпорядження міського голови від 03.02.2015 № 54-р, яким введено режим підвищеної готовності на території міста Рівного.
Поставлено задачі органам управління щодо порядку роботи в режимі підвищеної готовності, а саме:
– забезпечено посилення патрулювання міста із залученням усіх наявних сил та засобів шляхом подвоєння кількості патрулів;
– посилено охорону громадського порядку з залученням громадськості до патрулювання;
– налагоджено співпрацю з підприємствами для обміну відеоінформацією системи відеонагляду;
– здійснюється перевірка і вживаються заходи щодо створення запасів медичних препаратів, що необхідні для надання екстреної медичної допомоги у разі виникнення надзвичайної ситуації;
– приведено у готовність наявні сили та засоби для оперативного реагування при загрозі та виникненні надзвичайних ситуацій;
– уточнено Плани реагування на надзвичайні ситуації та мобілізаційні плани.
Крім того, 02.02. 2015 року надано доручення міського голови керівникам підприємств, установ та організацій щодо:
– посилення охорони об’єктів та забезпечення техногенної та пожежної безпеки;
– приведення в готовність засобів колективного та індивідуального захисту;
– створення запасів матеріально-технічних матеріалів;
– приведення в готовність до використання за призначенням споруд цивільного захисту.
Через консультативні пункти при ЖКП проводиться роз’яснювальна робота серед населення міста щодо необхідності посилення заходів безпеки в порядку дій на випадок виникнення терористичної загрози, виявлення підозрілих предметів, транспортних засобів та осіб, поведінка яких викликає підозру.
04.02.2015 проведено збір та заняття зі Штабом реагування на надзвичайні ситуації, на якому уточнений порядок дій роботи штабу в режимі підвищеної готовності, сили та засоби при реагуванні на надзвичайні ситуації.
06.02.2015 проведено засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста з порядком денним про забезпечення функціонування міської ланки Рівненської територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту у режимі підвищеної готовності.
11.02.2015 проведено заняття з директорами супермаркетів щодо порядку дій по запобіганню НС та діям в разі їх виникнення, в тому числі і в антитерористичному відношенні.
12.02.2015 проведено тренування з силами та засобами реагування на НС, до якого було залучено понад 20 од. техніки.
На реєстраційному обліку в управлінні з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому на цей час перебуває 199 захисних споруд цивільного захисту, 95 з них – сховища, 104 – протирадіаційні укриття.
З повним переліком захисних споруд та їх місцезнаходженням можна ознайомитись на офіційному сайті Рівненської міської ради, в управлінні житлово-комунального господарства Рівненського міськвиконкому і у секторі оперативного інформування населення управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому за телефонами: «15-53», «63-63-95».
Відповідно до чинного законодавства утримання захисних споруд у готовності до використання за призначенням здійснюється за рахунок власних коштів суб’єктів господарювання, на балансі яких вони перебувають.
У мирний час захисні споруди дозволяється використовувати для господарських, культурних і побутових потреб у порядку, визначеному законодавством, а з початком воєнних дій балансоутримувач має звільнити їх впродовж 12 годин. Ці захисні споруди, призначені для робітників підприємств, службовців організацій, які залишаються працювати на особливий період. До них відноситься й персонал атомних станцій, важкохворі, медпрацівники.
Основна частина населення при військовій загрозі заздалегідь евакуюється із зони бойових дій відповідно до пункту 4 статті 33 Кодексу цивільного захисту населення, де зазначено, що обов’язкова евакуація населення проводиться в разі виникнення загрози збройних конфліктів з районів можливих бойових дій у безпечні райони, які визначаються Міністерством оборони України на особливий період.
Якщо ж людина з певних причин не може або не встигає евакуюватися, то можна використовувати наявні простіші тимчасові укриття та підземний простір, наприклад, підвали житлових будинків, заглиблені склади, цокольні поверхи, споруди підземного простору, тощо.
Управління з питань надзвичайних ситуацій Рівненського міськвиконкому звертається до керівників підприємств, мешканців міста з проханням привести в готовність до використання за призначенням, в належний санітарний стан підвальні приміщення для короткочасного перебування людей.
Начальник управління
з питань надзвичайних ситуацій Росовський В.Ф.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.