Волинський серпанок може стати ще одним «брендом» України
Обласна влада спільно із ГО «Центр дослідження відродження Волині» розпочала роботу щодо внесення Волинського серпанку до нематеріальної Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Цю ініціативу підтримав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич. У результаті нематеріальна Всесвітня спадщина ЮНЕСКО, окрім Петриківського розпису та Опішнянської кераміки, може поповнитися ще однією українською номінацією.
«Ідея відродження давнього ремесла – виникла ще у 2010 році. Опановували технологію ткання серпанкового полотна майстрині три роки. Адже виготовляти серпанок – це складна і клопітка робота. Наразі ми маємо майстерню ручного ткацтва «Легенди Волині» у Радивилові. Минулоріч ткалі відтворили два цілісні жіночі комплекти одягу із серпанкової тканини – аналоги початку XX століття. Таке вбрання носили дівчата із заможніх родин», – розповів керівник ГО «Центр дослідження відродження Волині» Володимир Дзьобак.
На сьогодні у музеї представлена ціла колекція серпанкового одягу, яку невдовзі презентують у Києві. Цьогоріч експозицію доповнено серією прикрас – волинськими дукачами та перстнями.
«Нація, яка не знає свого минулого, не матиме майбутнього. Тому одним із основних завдань обласної влади – це популяризація історичної спадщини краю. Включення Волинського серпанку до нематеріальної Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО дозволить розраховувати на міжнародну підтримку у справі збереження та реконструкції серпанкового одягу. А це в свою чергу сприятиме розвитку туристичної інфраструктури району та області в цілому», – зазначив заступник голови облдержадміністрації Олександр Савчук.
Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.