Рівненський коваль повернувся із Міжнародного фестивалю
Ковальство – це, насамперед, гарно…
Майстер виробничого навчання Рівненського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості Сергій Торуля повернувся із Чехії, де у граді Гельфштин у складі української команди прийняв участь у 36-му Міжнародному фестивалі ковальства. Українська металева лялька – мотанка стала металевим символом нашої країни.Особливістю цього ковальського фестивалю є те, що участь у ньому виборюють різні країни, а черга розписана на декілька років наперед. І от подія: у 2017 році Україна таки отримала шанс представити свій ковальський талант на огляд міжнародної професійної спільноти.
Знаковою стала робота вітчизняних ковалів – металева кована лялька – мотанка, вбрання якої з неймовірною точністю візерунків і орнаментів викували майстри з Києва, Рівного і Чернівців. Ще до початку фестивалю у Гельфштині під час традиційного ковальського форуму українські ковалі Ілля Попюк, Сергій Торуля, Костянтин Кравчук і Дмитро Український виконали доволі кропітку роботу – викували національну ляльку – мотанку.
Сергій Торуля:
- Це надзвичайно емоційне свято! На території монументального замку Гельфштин щороку розгортається своєрідний ковальський табір. Просто неба біля ковальських горнів працюють команди ковалів із різних держав, до уваги гостей – різноманітні виставки, майстер-класи, концерти, фаєр шоу. Подібний фестиваль дозволяє обмінюватися досвідом, вивчати нові техніки роботи, а також поширювати традиції ковальства та укріплювати творчі мости між державами. Я щасливий, що вніс свою частку у відповідальну і цікаву роботу.
Під час візиту до Чехії Сергій Торуля побував також на виставці відомого італійського коваля Клаудіо Боттеро.
Майже 600 ковалів із різних куточків світу зустрілися на чеській землі. Вони дивували несподіваними ідеями, демонстрували свою техніку кування та залюбки демонстрували власні роботи. Усіх членів української команди відзначили іменними дипломами.
Під час одного з майстер – класів Сергій Торуля разом із відомим ковалем Дмитром Українським викували тендітну квітку, що наче пробивається крізь метал. «Краса» – так назвали її ковалі. Чоловіки впевнені: ковальство – це, насамперед, гарно.
Саме краса і талант покликані рятувати світ від буденності та одноманітності. Професійність, любов до життя, відданість справі, сміливість і натхнення – такий емоційний заряд привезли з фестивалю наші ковалі. Свій досвід майстри передаватимуть учням. Сергій Торуля обов’язково поділиться ним із слухачами, які оберуть справжню чоловічу професію коваля ручного кування.
Довідково: навчання за професією «Коваль ручного кування» в Рівненському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості відбувається на базі Гощанського навчального відділення і триває 7 місяців. Нова група розпочинає навчання 5 вересня.
Повідомляє Діна Мазуркевич з Рівненського центру професійно-технічної освіти
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.