На Рівненщині через бур’ян нині карантинний режим
Через бур’ян нині карантинний режим в Рівненському районі, села Пухова Олександрійської сільської ради загальною площею 10,61 га. Як повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Рівненській області такі заходи необхідні через амброзію полинолисту
Довідково: Амброзія полинолиста – небезпечний для людини і довкілля карантинний бур’ян, який засмічує подвір’я та вулиці, присадибні ділянки, сади, парки, узбіччя доріг, залізничні насипи, береги річок та ставків, полезахисні смуги. На полях засмічує практично усі сільськогосподарські культури і угіддя. Розвиваючи велику надземну вегетативну масу (при сприятливих умовах амброзія досягає 2 метрів), амброзія полинолиста здатна в польових умовах витісняти і пригнічувати як культурні рослини, так і бур’яни. В результаті надмірного висушування й виснаження ґрунтів урожай сільськогосподарських культур значно знижуються, а при великому забур’яненні – культурні рослини гинуть. Амброзія, як чужинка, не має природних ворогів (тварини амброзію на їдять), захоплюючи таким чином нові земельні ділянки і площі. Спостерігаючи за амброзією можна сказати, що вона справжній «зелений агресор».
Амброзію полинолисту з повним правом можна назвати екологічно небезпечним бур’яном.
Добре відомо, що рослини амброзії виробляють величезну кількість пилку та насіння. Квітковий пилок є дуже небезпечним і шкідливим для людини, при вдиханні з повітрям викликає алергійне захворювання – амброзійний поліноз. У період цвітіння амброзії від цього страждає величезна кількість населення. У людини втрачається працездатність, відбувається значне знесилення організму, опухають слизові оболонки верхніх дихальних шляхів та очі, з’являється нежить та сльозотеча, розвивається астма. Лікування алергії, спричиненої пилком амброзії, тривале й важке. Єдиний вихід – триматися подалі від амброзії полинолистої поки вона квітує, а цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня.
Від так, на території сула Пухова проводитимуть фітосанітарні заходи, які полягають у знищенні бур’яну.
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.