В Рівному відбулися обласні змагання газодимозахисників Служби порятунку «101»
22 вересня на території спортивного комплексу ГУ ДСНС України у Рівненській області пройшли обласні змагання серед ланок газодимозахисної служби оперативно-рятувальних підрозділів Рівненщини. Цей захід проводиться щорічно і має за мету, насамперед, підвищення рівня готовності рятувальників до дій за призначенням та покращення професійної майстерності особового складу підрозділів, перевірку фактичного рівня теоретичних знань та практичних навичок газодимозахисників області, повсякденним завданням яких є розвідка, порятунок людей, гасіння пожеж та евакуація матеріальних цінностей з непридатного для дихання середовища.
Участь у змаганнях взяли понад 130 рятувальників з 33 пожежно-рятувальних підрозділів області. На початку заходи відбулося урочисте підняття Державного Прапору України та спільне виконання Гімну нашої держави.
Цьогорічна програма змагань складалася з трьох етапів, які виконувалися на час. З початку учасники на швидкість одягали апарати на стисненому повітрі та приводили їх у бойову готовність. Під час другого етапу вогнеборці в складі ланки ГДЗС проводили пошук умовного потерпілого у задимленому підвальному приміщенні зі складним плануванням та його евакуацію в безпечну зону. І наостанок кожна команда в апаратах захисту органів дихання здійснила бойове розгортання від пожежної автоцистерни з подачею води.
Найкращою ланкою ГДЗС обласних змагань, яка витратила найменше часу на виконання всіх вправ, стала команда газодимозахисників 1-ї державної пожежно-рятувальної частини обласного центру, друге місце вибороли бійці 19-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Костопіль, замкнули трійку призерів рятувальники 2-ї державної пожежно-рятувальної частини міста Рівне. Усі переможці отримали кубки, медалі та почесні грамоти ГУ ДСНС, які в урочистій атмосфері вручив заступник начальника Головного управління ДСНС у Рівненській області Ігор Михальчук.
«Під час гасіння пожеж, порятунку та евакуації людей нашим вогнеборцям досить часто доводиться працювати у приміщеннях будівель з високою температурою чи в підвалах зі складним плануванням, які вщент заповнені отруйними продуктами горіння. Для ефективної роботи в таких умовах в пожежно-рятувальних підрозділах діють ланки газодимозахисної служби. Саме завдяки їх роботі у нашій області щорічно вдається врятувати десятки людських житті та успішно ліквідувати сотні пожеж», – наголосив полковник служби цивільного захисту Ігор Михальчук.
Повідомляє ГУ ДСНС України у Рівненській області
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.