Планування місцевого розвитку – важлива складова для ОТГ Рівненщини
Об’єднані громади Рівненщини поступово опановують усі складові роботи органів місцевого самоврядування. Розвиток громад напряму пов’язаний зі стратегією розвитку Рівненської області. Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко привітав усіх учасників зустрічі, та запевнив – за ними майбутнє, адже процес реформ проходили усі успішні країни. Зокрема, Ігор Тимошенко поділився здобутим досвідом та знаннями, після урядової поїздки до республіки Сингапур. Там , до проведення реформ підійшли на власний розсуд. Однак, вже нині увесь світ бачить результати такої роботи.
Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Костянтин Мокляк детально розповів присутнім про хід виконання Стратегії розвитку Рівненської області на період до 2020 року, та план заходів на 2015-2017 роки з реалізації регіональної Стратегії. Він нагадав, що плани громад повинні співпадати з загальними планами Рівненщини. «Сьогодні громади мають можливість до саморозвитку та вдосконалення. Зокрема, є чимало різних конкурсів проектів – ДФРР, Субвенції розвитку, та обласні програми. Таким чином громади вже вчаться писати проекти, аби на конкурсній основі отримати фінансування для їх реалізації» – наголосив Костянтин Мокляк.
На робочу зустріч приїхали і вже новообрані голови громад. Для них консультанти з правових питань підготували роз’яснення щодо набуття повноважень депутатів ради та голови ОТГ, перші організаційні рішення новостворених громад. Консультант проекту ПУЛЬС РРВ АМУ Василь Курилас – особливу увагу звернув на організацію перших сесій, та прийняття повноважень, про подання електронних декларацій новообраними депутатами. Порекомендував спочатку провести підготовче засідання, і лише потім першу сесію.
Майже усі громади Рівненщини успішно виконують бюджети – таку думку висловила директор департаменту фінансів Рівненської ОДА Лідія Біляк. «За 10 місяців цього року – виконання бюджету по ОТГ складає 134%. Вже нині громади перезатвердили свої бюджети на 39 млн. гривень, які спрямували на фінансування різних програм. Вцілому ОТГ отримали 206 млн. грн, це 145% до затвердженного бюджету, тобто додатково отримали 64 млн. грн. І лише Миляцька та Острожецька громади не виконують бюджет до плану. Основним бюджетоутворюючим показником є ПДФО, і складає 56 % до всіх надходжень, 33% – місцеві збори, 8% акцизний податок якого вже отримали 17 млн. грн., три громади отримують туристичний збір.» – розповіла Лідія Біляк. Водночас вже є проект постанови щодо використання нової медичної субвенції, яка виділяється на реалізацію заходів спрямованих на розвиток медицини на селі. А це – понад 4 млрд. грн. Для Рівненської області ця сума складе приблизно – 186 млн. грн. З приємних новин – ця субвенція вилучатися в кінці року не буде. Лідія Біляк пояснила на які заходи передбачена дана субвенція – реалізація проектів будівництва, капремонту, виготовлення проектно-кошторисної документації, придбання медичного обладнання, лабораторних реактивів, автомобілів швидкої медичної допомоги, розвиток комунікаційних мереж, та для телемедицини, забезпечення службовим житлом та транспортом медичних працівників.
Під час роботи громадам детально розповіли про стратегічне , середньострокове та короткотермінове планування розвитку громад, а також про планування соціально-економічного розвитку ОТГ.
Повідомляє Офіс реформ проекту ПУЛЬС Рівненського РВ АМУ
Маєте важливі і цікаві новини? Пишіть нам на електронну адресу: [email protected] або телефонуйте за номер телефону 098 37 98 993.